Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kunberci

    aktív tag

    válasz szaszlaci #43041 üzenetére

    Pont az ár miatt gondolkoztam, hogy írjak- e neked? Nekem 2db van belőle idehaza, de még nem használtam a gépeket, mert van egy Hilti, és egy Bosch gépem is. A hiltit nyúzom, de nem akar tönkremenni, addig amíg működik a makitákat nem használom. Régen ezek a gépek még egy tizessel drágábbak voltak. Én is most vagyok családi ház felújításban, kellet vennem egy bontókalapácsot, és egy SDS max fúró-véső kalapácsot is, hogy menjen a munka. Tiszteletben tartom, hogy te kevesebből szeretnéd megúszni a gépvásárlást, mivel az általad linkelt gépeket én magamnak nem vásárolnám meg, ezért tekintsd tárgytalannak a hozzászólásomat.

    [ Szerkesztve ]

  • jeriko2

    tag

    válasz szaszlaci #43041 üzenetére

    Első fúrókalapácsom egy 7000Ft-os tesco-s volt (800W körüli). Legalább 2-300 lyukat fúrtam vele házfelújítás során (pl beton ablakpárkányt úgy véstem le, hogy 5 cm-enként átfúrtam fúróval, utána meg kellett csak ütni). Egyszer mikor betont véstem vele, beszorult a véső a betonba, és mivel nem tudtam kiszedni egyszerűen, gondoltam átkapcsolom fúró módba, kicsit mozgassa meg. Az eredménye az lett, eltört bent egy fogaskerék. Utána vettem valami minimál márkát 18000Ft körül, olyasmit, mint az Einhell, a Tescosnál sokkal robosztusabb és nehezebb (ez plafonba fúrásnál pl. hátrány, elég nehéz). Ez a mai napig megvan (úgy 8 éve), véstem már vele betont, téglát, meg fal fúrásra is azt használom, mondjuk évente 20-30 alkalommal.
    Biztos vannak sokkal profibbak, amire nekem kell, arra jó, ha tönkre megy, nem fogom szívni a fogam miatta, veszek másikat - az árát rég behozta. Aki napi szinten fúr, arra én is azt mondom, hogy makita. Garancia pedig 1 év mindegyikre (illetve zöldségboltosakra 3 év, az a legnagyobb előnyük).

    Valaki említette a csempe leverést - eddigi tapasztalatom alapján ez az egyik legkönnyebb feladat ilyen gépeknél, a régi tescos verzióval órán belül vertem le egy fürdőszobát.

    Még valami: sokat számít, mennyire "vigyázol" a szerszámra. használat után portalanítás, időnként belenézni a fogaskerékházba, van-e elég zsír stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák