Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • exlepra

    tag

    válasz lorcsi #36024 üzenetére

    Szia, nem vagyok asztalos, nem lebeszélni akarlak, de szerintem mielőtt belefogsz számold ki m2 árban mennyi lenne a leszabott anyag, aztán add hozzá jó vastagon számolva a saját órabéredet is, ha másért nem azért, mert amíg szerelsz addig sem a gyerekekkel játszol :) Ha szerszámokat is be kell szerezni 2-4 bútor miatt tutira nem éri meg szerintem.

    Persze vannak olyan alap szerszámok amik elkenek egy ház körül de sztem egy lamellózó pont nem ilyen :)

  • martong

    tag

    válasz lorcsi #36024 üzenetére

    Szia,
    Most olvasom, én ugyanebben a cipőben járok/jártam.
    Durva becslés, hogy bútorlappal tudjál dolgozni, kb fél millát kell elköltened minőségi szerszámokra, igaz ezek egy életre kiszolgálnak, még ha használtan szerzed is be ezeket. És megunás esetén kis bukóval el is adhatók.
    Ha nem bútorlap, akkor ennek a duplájára számíts.
    Ugyanez barkács kategóriában 200 ezer, amit kb 3-5 év múlva újra meg kell venni.

    Az otthon barkácsolás nagyon időigényes, tehát igen elszántnak kell lenni, ha ilyet akarsz.

    Lényeges probléma még a hely. Nálam a garázs erre be lett áldozva, az autó még nem állt bent egy percet sem. Nincs szalagfűrészem, gyalum, nem is férne.

    Amiben verhetetlen a saját készítés a boltihoz képest: méretben, funkcióban és kinézetben pont olyat csinálsz ami kell.

    Én főállás mellett 2 év alatt eddig jutottam: komplett konyhabútor, komplett előszoba, komplett kis és nagy fürdőszoba, komplett hálószoba és anyósom konyhájának felújítása.

    Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

Új hozzászólás Aktív témák