Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    Sziasztok!

    Meglévő media lejátszóm felett eljárt az idő, szeretnék valami újat és minél időtállóbbat venni, de ezeket az új márkákat nem igazán ismerem és eléggé összemosódik a kínálat.

    Amit elvárnék:
    - hdmi 2 (vagy inkább 2a)
    - időtálló chip tehát 4k/60p-t és a magas bitrátákat bírja
    - feliratok teljes körű támogatása (srt és a többi).
    - optikai hangkimenet (beállítható legyen, hogy a sok.1-et is mixelje le digitálisan 2.0-ra a kimeneten)
    - usb-n tudjon etetni külső vinyót és róla bármit le tudjon játszani (belső vinyó nem feltétel, de lehet)
    - infra távvezérlés,
    - egyszerű és gyors kezelő felület, ahol a lejátszást hamar el lehet érni (nő is van a családban), egy hangsáv, vagy felirat váltás nem igényel menüben turkálást, hanem 1 dedikált gomb
    - preferált a passzív ventilátor mentes felépítés
    - gyors bootolás (ne kelljen már egy film, vagy sori indítására fél percet várni)
    - előny, ha wifi képes (számítógéppel ha látják egymást és át tudnék a lejátszó vinyójára másolni tartalmakat az jó lenne)
    - internetet böngészni nem akarok vele, klaviatúra, egér nem lesz rá kötve, így ez semleges,

    Egy másik topic jóvoltából képbe kerültek az androidos eszközök is, mint hw elég jónak tűnnek a HiMedia q5 pro és q10 pro. Ezekkel így elsőre csak a bootolási idő nem tetszik. 21 sec-et nem akarok várni a gombnyomás után a használhatóságig. Az szintén nem derült ki, róluk, hogy a két típus között mi a különbség? Az alap hw ugyanaz, mert a q5 legalább passzív, ami plusz pont.

    Ez a Dune teszt, amit most olvastam nekem óriási csalódás volt. Alig van rajta kimenet és még hdmi 1.4???

    Tudtok valamit ajánlani, ami megfelelhet az elvárásaimnak? Egyáltalán reálisak az elvárásaim?

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz Dareiosss #51796 üzenetére

    Hű ez elég meglepő! :Y Pozitív értelemben. :)
    A gyártó oldalán szerepel a 21 sec. Ott valamit máshogy mérnek? Ha a 4 sec igaz, akkor abbahagynám az aggódást. Van valami deep sleep energiatakarékos mód, ahonnan ilyen gyorsan ébred?
    Nekem az is bőven jó, nem akarom teljesen áramtalanítani.

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz Dareiosss #51800 üzenetére

    Nekem régebbi media playerem van asus oplay r1. Az nem droidos, és elég gyorsan feláll, de a működése legalább lassú. :)
    Arról van tapasztalat, hogy egy popcorn, mede8er és dune mennyi idő alatt áll fel. Ha ez a 21 sec elmegy kategória, akkor annyira nem keresgélnék mindenáron tovább, mert minden másban megfelelőnek tűnik a q5.

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz blakey #51803 üzenetére

    Meggyőztetek. Valamelyik himedia lesz. A q5 pro és q10 pro között még vacillálok. A q10-esben csábít a nagyobb kijelző, a gombok és később opcionálisan érdekes lehet a vinyó beépítés, de ez utóbbiban nem vagyok biztos. Viszont az aktív hűtés kimondottan taszít.
    A Q5 pedig passzív és usb-vel arra is mehet a vinyó, sőt egy jó darabig biztosan úgy használnám, tehát nem biztos, hogy érdemes a nagyobb modellt vennem.

  • sebgutkopf

    őstag

    Sziasztok,

    olvastam vissza egy jó darabon, meg kerestem hátha van valami lista az ajánlott készülékekről, de ilyet nem találtam.

    Nem nagyon látom az elmúlt évek újdonságait és a kínálatot, hogy egyáltalán kik a jó szereplők mostanában. Azt látom, hogy a többség androidos, ami önmagában nem gond, ha stabilan működnek.

    A cél, hogy szüleimnek kell egy frisebb lejátszó, amihez kétféleképpen tudok eljutni:

    1. ajánlok nekik egy olyan készüléket, ami nem túl drága és lejátszik minden fájlformátumot (HRD10, H.265, 4k/60, stb...) és tud netflix-et. A fő elvárás pedig, hogy ne fagyjon, egyszerűen kezelhető legyen, nem elvárható tőlük, hogy beállítási menük tömkelegét böngésszék végig. Bekapcsolják, betallózzák, amit nézni akarnak és menjen a lejátszás, a felbontás, a felirat minden. Nem érdekli őket a mediatár funkció, csak zavaró tényező, mappában betallóz, play -> nézik, a végén pedig törlik. Ennyi.
    Bármi ami bonyolultabb ettől az kizárt.

    2. Ha van olyan lejátszó, amire érdemes lecserélnem a sajátomat, akkor nekik adom a mostanimat (mindent lejátszik és be van állítva) és azzal elvannak, de ehhez az kell, hogy valami érdemi többletet adjon egy újabb készülék, nem hobbim a fölösleges pénzköltés.
    Jelenleg egy HiMedia Q5 pro-m van. Nem mai csirke, de mindent lejátszik kadenciahelyesen, 4k/60, h.265, BT.2020, Dolby Atmos, jó feliratkezelés, wifi, samba-t futtat, spdif, HDMI 2, usb 3, passzív hűtés stb...
    A meglévő tudásból semmit se lejjebb adva, amit plusz elvárásom lenne
    - a távirányítóval kezelve reszponzívabb, azonnali gyors működés minden egyes gombnyomásra, ne kelljen célozni a távirányítóval (ez kritikusan fontos) - élesen fogalmazva már szinte akkor csinálja, amikor rágondolok, semmi késlekedés.
    - wifi 6
    - hdmi 2.1
    - lejátszás közben a képen egyszerű előre/hátra tekerés lehetősége, lehetőleg fix időlépésekkel, vagy állítható időlépéssel (a tököm televan a csúszkán huzogatássa vagy nem indul meg vagy túlfutnak).

    A 2-es verzió nem kötelező opció az csak akkor életképes, ha tényleg látok előrelépést. Illetve ha ezt csak irreálisan drágán (sok százezerért) kapnám meg, akkor köszi nem a mostani lejátszóm is teszi a dolgát.
    Az 1-es verzió pedig a mondhatni az alap forgatókönyv, 70 éves embereknek egyszerűen minden fent jelölt formátumot lejátszó media player, ami plusz tud netflixet, amikor a nyaralóban vannak és nem az otthoni tv-t használják (pl xiaomi mi tv box???)

Új hozzászólás Aktív témák