Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csabex

    őstag

    válasz donat_sz #1266 üzenetére

    Mivel 5304, így szerintem csak releváns :) Persze, a POE az tökéletes megoldás, én is szoktam alkalmazni a szereléseimnél, ha éppen kivitelezhető, mert sok fejfájástól megszabadít :D Pl. egy 8 portos POE switchnél ugye van 4 sima és 4 POE portod és ez 4 kamerára ad lehetőséget, viszont a nas portját szerintem mindenképp valamelyik nem poe-be kell csatlakoztatni, mert elvileg a nas nem POE kompatibilis...
    Ami a kamerákat illeti, szerintem ami ezen a listán szerepel, azt bátran megveheted és beüzemelheted, mert működik, de hátha van valakinek tapasztalata és megosztja velünk is.

    [ Szerkesztve ]

    "The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

  • blzkrmnd

    csendes újonc

    válasz donat_sz #1266 üzenetére

    Szia!

    Szerintem a Hikvision kezdésnek azért jó, mert könnyű beállítani. POE táplálnám én is mindenképpen. Én azért döntöttem a Hikvision mellett, mert elterjedtebb cég mint a Dahua. Nem rég olvastam, hogy a világon az surveillance kamerák eladásából 17% a Hikvisioné és 5% a Dahua. Természetesen az utóbbi is nagyon jó, de a Hikvision beállításához nagyon sok jó videó és leírás van a neten. Annyit had tegyek hozzá, hogy én fél napot szívtam azzal, hogy macbookon kezdtem el a kamerát beállítani és a böngészőben sehogy sem akart élőképet behozni. Egy bizonyos plugin telepítését kéri bármelyik böngészőből is szeretnéd használni. Végül addig olvasgattam, míg kiderült, hogy Mac-en teljesen megszüntették a szükséges plugint és a továbbiakban nem lehet se böngészőből se az Asustor Surveillance Centeréből megnyitni az élőképet. Hiába dobja fel, hogy töltsd le a plugint vagy a Surveillance Centernél egy bizonyos "Viewer"-t, akkor sem működik. Windowson is a régi Internet Explorert kell használni ha a kamera élő képét akarod látni. Szerencsére Windowson viszont az Asustor Surveillance Center hibátlan.

    Mac-en le kell tölteni egy amúgy nagyon hasznos és jól kezelhető programot amivel viszont meg tudsz oldani mindent. Ez az IVMS 4200.

Új hozzászólás Aktív témák