Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    Nem tűnik rossznak az új széria. Én az egyel korábbi UX325-öt használom teljesen elégedetten már lassan másfél éve, viszonylag jó áron jutottam hozzá (800 EUR körül).

    A régin más a portválaszték, volt még USB-A, HDMI, de hiányzott a Jack. Hogy összességében jobb vagy rosszabb az új változat portok szempontjából, az szerintem felhasználófüggő.
    Már az enyémben is nagyon szép OLED panel van, még ha alacsonyabb felbontású is (1080p), másfél év alatt a beégésnek még semmilyen nyomát nem látom, bár nem vagyok nagyon hardcore user (a munka/játék többnyire asztali gépen megy, a laptop csak hordozásra van).
    Hardveresen elég nagy különbség van, mivel az UX325-ben Tiger Lake dolgozott (az enyémben i5, 16GB LPDDR4x társaságában) a Ryzen 6 jóval erősebb és energiahatékonyabb.
    A hűtés persze lehetne jobb úgy a régi mint az új szériában, de 1 kilós súlynál, nagy akku mellett egy komplex/nehéz hűtő nem igazán lehet elvárás, egy ilyen gépnél inkább hardveres oldalon kell mérsékelni a fogyasztást és javítani a hatékonyságot. Átlagos használat mellett nekem nem volt gondom a melegedéssel még Tiger Lake-el sem, egyedül játék közben tudott a burkolat kényelmetlenebb szintre melegedni.

    Összességében nekem még mindig nagyon szimpatikus ez a széria, de sok fog függni az árazástól. Én az enyémet kb. féláron vettem egy közepesen felszerelt XPS 13-hoz képest, más OLED-es opció pedig nem igazán volt akkoriban, úgyhogy nem is volt kérdés melyik éri meg jobban. Ha a mostani széria lényegesen drágább lesz akkor már lehetnek értelmesebb alternatívák.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák