Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • farkas-j

    őstag

    VPN kapcsolatra lenne szükségem a biztonsági kameráim, okos otthon eszközeim és videó stream eléréséhez. Eddig ezt DyNDNS segítségével és egyszerű portforwarddal oldottam meg. Azonkívül, hogy ez nem túl biztonságos módszer, van még egy olyan problémám is, hogy a TV-m (LG LA660S) képes mobil appra streamelni a TV műsort teljes távszabályozhatóság mellett. Ez viszont csak belső hálózaton működik de én ezt szeretném távolról is használni. Van más egyéb szolgáltatás is, ami csak belső hálózaton működik, pedig jó volna Interneten keresztül is elérni (pl. kártyamegosztás). Ezért gondoltam a VPN kapcsolatra (amivel egyébként zéró ismeretem van). Jelenleg az Internetet egy TP-Link Archer C5 v1.2-es router osztja szét amivel nagyon elégedett vagyok, csak nem tud VPN-t. Az Asus AC66U B1-et ajánlották erre a célra a VPN topikban. Használja valaki rajta a VPN-t?

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

  • farkas-j

    őstag

    válasz golya87 #8641 üzenetére

    Köszönöm szépen neked és MaCS_70-nek is a választ! Ha beszerzem a routert biztosan lesz még itt kérdésem a VPN-nel kapcsolatban. Nekem ez totál szűz téma. Addig is hibamentes működést!

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

  • farkas-j

    őstag

    válasz Losicica #8670 üzenetére

    Gondolom a 2,4GHz-es frekvenciát használod az ASUS routerrel. It 2,4GHz-en a maximális elméleti sebesség az igen csak elméleti, még teljes zavarmentesség esetén is. Nem tudom milyen a connect box WiFije, tudja e a 3x3-as MiMo-t azaz az elméleti 450Mbit-et, és az ASUS is tudja e? Ha nem, akkor értelem szerűen kisebb az elméleti sávszélesség pl. 300Mbit vagy 150Mbit. Ha van környezeti zavar, ill. nagy a távolság akkor a sebesség elméleti sebességéhez képest drasztikusan csökken. Ezt az adott sebességet a repeater még a legjobb esetben is minimum megfelezi. Emiatt túl sokat nem lehet várni egy ilyen megoldástól. Itt van egy kis összefoglaló és magyarázat az alap tudnivalókról. Van benne általános megvalósítási javaslat is.

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

  • farkas-j

    őstag

    válasz MaCS_70 #8819 üzenetére

    Én ezt a "felcsavarható a teljesítmény akár 1W-ig" dolgot alapesetben nem igazán tudom értelmezni. A routereken általában 3-5dB nyereségű antennák vannak. A mobiltelefonoknak, laptopoknak, stickeknek 0-3dB, esetenként külső antennával 5dB nyereségű antennáik vannak. A kliensek teljesítménye általában szabvány szerinti. Hiába nagy a router teljesítménye és látja ezt nagyobb távolságból jól a kliens, ha az ő kimenő teljesítménye kicsi. Nem csak venni kell a jelet, de vissza is kell tudni válaszolni a routernek. Letöltéskor is a kliens is folyamatosan küldi vagy küldené vissza pl. a hash adatokat. Ha ezt nem kapja meg a router vagy nem tudja értelmezni a kicsi zajos jelszint miatt, akkor ismételgetni, próbálkoznia kell a kliensnek ami lassuláshoz ill. kapcsolat szakadozáshoz vezet. Emiatt nem elég ha csak a router bivaly teljesítményű. Egy kis olvasmány.

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

  • farkas-j

    őstag

    válasz MaCS_70 #8823 üzenetére

    Átfedésben miért lenne rosszabb a kapcsolat mint azonos csatornát használva? Ráadásul azonos frekvenciák esetén az interferencia nagyobb. Ha jól tudom az alap WiFi-k jellemzően CSMA alapúak - azaz ütközést érzékelve várnak, majd újra adnak. A másik az, hogy egy csatorna spektrum kitöltése nem "négyszögletes", hanem Gauss eloszlás "féle". Azért csak "féle", mert a moduláció olyan, hogy igyekeznek az adott csatornában a kisugárzott energiát a lehető legjobb kihasználással elosztani, de a szélek felé egyre kevesebb a kisugárzott energia. Ily módon használhatók az átfedett csatornák is bizonyos feltételekkel. Ha a csatorna használat nem túl sűrű, és nem egy kupacban történik a használat, akkor az átfedett csatornák már jól használhatók, jobban mint az azonos csatornák, mert az átfedés esetén javult a jel/zavar viszony az azonos csatorna használathoz képest. Ráadásul az azonos csatorna esetén fennálló várakozás sem lép fel az átvitelnél. Ebben a témában persze a tévedésem joga fenn áll. Korrekt cikket e témában nem találtam.

    "0 dB-nél kisebb nyereségű antenna alatt ugye azt érti, hogy olyan rossz az antenna, hogy még az is jobb lenne, ha nem lenne? A dB egyébként nem megfelelő egység az antennanyereség kifejezésére, mert nincs benne a viszonyítási alap. Lehet dBi, esetleg dBd, de valami kell a dB mögé."
    "Viszonyítási alap a hangolt gömbsugárzó antenna, vagy más néven izotrop antenna, melynek nyereségét veszik 0dB-nek"
    Ehhez képest csak egy viszonyszámmal dB-ben kell megadni az eltérést. Tv technikában pl. a dBuV-ot használják viszonyítási alapnak 75 Ohm-on. A 0dBuV az 1uV-nak felel meg. Elég csak megadni dB-ben a feszültségerősítést amikor egy jelszintváltoztatást akarunk kifejezni. Példa. A bejövő jelszint 60dBuV (1mV), az erősítő pl. 26dB-t erősít akkor a kimenő szint 86dBuV (20mV) lesz ami hússzoros feszültségnövekedést jelent. Tehát a változás 26dB, így a viszonyszámon kívül nem kell megadni egyéb mértékegységet. Ha jól megnézed a routerek adatlapján is csak dB van megadva antennanyereség, mert az izotrop antennához viszonyítják. Úgy lehet egy antenna nyeresége ennél rosszabb, ha pl. nem az adott frekvenciára van kihangolva, vagy pl. nem megfelelő a kialakítása. Így a nyeresége a izotrophoz képest negatív irányú pl. -2dB.

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

  • farkas-j

    őstag

    válasz Anonymus23 #8835 üzenetére

    Szerintem a jelszintek jók.
    Aki pl. torrentezik, FTP-zik stb. annak nagyon ajánlom a cFosSpeed program telepítését. Nem drága és csodákra képes a forgalomalakításban. Persze a mostani hibádat nem ez a program fogja megoldani.

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

  • farkas-j

    őstag

    válasz Anonymus23 #8837 üzenetére

    Ezt a programot (megnéztem a regisztrációt) 2006.11.17-e óta használjuk teljes megelégedéssel. A kezdetekben nem a torrent miatt, mert akkor talán még nem is létezett vagy nem hallottam róla, hanem a karcsú sávszélesség optimalizálása miatt. Azóta sokat fejlődött a technika, nőtt a sávszélesség és a sávszélesség igény is. Megjelent pl. a torrentezés és az online játékok garmadája. Nálunk pl. minden sávszélességkorlát nélkül fullon jár a torrent, mégsem fordult elő soha, hogy szakadozott volna a Skype, a Viber vagy bármi más, vagy a lányom panaszkodott volna az online játékok laggolására. Minden gépre telepítve van a cFossSpeed. Ezek már nem csak együttműködni tudnak egymással, hanem azon adatokat is tudja elemezni a hálózaton melyek nem a program felügyelete alatt futnak. A lényeg, hogy nagyon bevált, és ezzel nem vagyok egyedül!

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

  • farkas-j

    őstag

    válasz Dr. Gonzο #8951 üzenetére

    Ezért a legjobb tuning a 65P-re cserélés ;] Bocs, de nem tudtam kihagyni :B

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Új hozzászólás Aktív témák