Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz SAMYka #2393 üzenetére

    Szia!

    Torrent
    Működik, több kliens, több megoldás közül is választhatsz! Van Tomato firmware-be integrált transmission, ami flashelés után azonnal használható is, illetve van rtorrent és transmission is, utólag telepített entware illetve optware verzióban! Ki ezt, ki azt szereti, és használja!

    HDD kezelés (0,5T vagy 1T)
    Nem gond, jelenleg 2TB a használható partíció méretkorlátja!

    DLNA Server (full hd (3D) videók lejátszása)
    Az USB HDD-re/ről történő adatátviteli sebesség változó, kliens és protokollfüggő is, de valahol 10-15MB/sec közt mozog! Nem nézek még FHD videókat sem, nem, hogy 3D-t, így nem is nagyon tudom milyen sebesség kell neki, de ebből talán Te majd ki tudod számolni!
    Megnéztem a magon, az FHD3D videók ~25GB körül vannak, ami 90 percre visszaosztva 5MB/sec alatt van, amit vígan át kell vigyen!

    0-24 óra üzem
    Elvileg minden router így van tervezve, az enyém is csak áramszünet idejére áll le!

    TV+1Gép kábel 1 noti 2-3 telefon wifi
    Ez jelentéktelen, ettől sokkal többet elbír!

    Print server Canon LBP-810
    Amennyiben a nyomtató ismeri a RAW protokollt, úgy nem lehet probléma, de szerintem a nyomtatók 95%-ának ez nem okoz gondot!

    Van e különbség ha 0,5T vagy 1T vinyó kerül rá?
    Nincs!

    Képes e átvinni a 3D videóhoz tartozó adatmennyiséget folyamatosan 3 órán keresztül?
    Ha átviszi 1-2 percig, akkor átviszi 3 órán keresztül is, feltéve persze, hogy közben nem terheled agyon mással...

    Mindezek beállítása nagy gond e mert linux alatt 1 parancsot nem tudok?
    Az eddigiek Tomato-ban mind webes felületen elérhetőek, és a firmware részét képezik, nem kell külön telepíteni! De legjobb tudomásom szerint ezeket még a gyári fw is tudja, csak persze én azt sosem használtam!

    Van e valami tapasztalat printserver oldalon hogy hogyan is lehet behegeszteni a nyomtatómat?
    Én csak egy ősöreg HP LaserJet 6L-t használtam egy ideig, de már az sincs rajta! A beüzemelés a routeren 3 kattintás, aztán meg Win alá kell telepítened így!
    http://tomatousb.org/tut:configure-printer-in-windows

    BUÉK!

  • r0by

    addikt

    válasz SAMYka #2393 üzenetére

    Képes e átvinni a 3D videóhoz tartozó adatmennyiséget folyamatosan 3 órán keresztül?

    Igaz nekem RT-AC66U van, de egy kutya. Simán viszi. Sőt, mondok jobbat, RT-N16 is megbírkózott vele. Igaz az kevesebb, mint 2 órás volt...
    Ezek Tomato firmware-re érvényesek, a gyárival nem tudom mi a helyzet, sosem használtam :DDD

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz SAMYka #2393 üzenetére

    Így van, illetőleg még egyszer hangsúlyozva, hogy ezek csak egy-egy alkalmazásra igazak, így aztán az simán előfordul, hogy miközben nézed a fullhd filmeket, esetleg vissza kell venned a torrent sebességből, mert ha megy 3MB/sec-el a le/fel töltés, akkor szaggat a film! Ilyen mindenféle összefüggésekben nem lehet semmit mondani, mert számtalan a variáció az alkalmazások kombinációit tekintve!

Új hozzászólás Aktív témák