Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VGYke

    addikt

    válasz kandban96 #154 üzenetére

    Szia! Nem írtad, mibe kell az USB WiFi adapter, PC, vagy laptop, esetleg pl. Samsung TV.
    Én PC esetén a belső, PCI vagy PCIe csatolású adapterek híve vagyok, és az sem biztos hogy drágábbak (persze ha van hely az alaplapon és a ház mőgőtt a drótoktól az antennáknak). Azért egy kb. 10cm-es több antennával ellátott cucc mégis megnyőzőbb mint egy USB-s kütyü... Nekem Atheros AR922X chipsetes, szerintem T-PLink, PCI csatolású, 2 antennás ősrégi adapterem van.
    Egyébként meg szerintem a fentieken kívül tök mindegy milyet veszel, 802.11n szabványban (ne "draft" legyen, tehát 300Mbps), a sebesség nem ezen fog múlni, hanem:
    * a vétel "minőségén" (dBm), na itt játszik be a router távolság és az adapter antenna minősége, nagysága,
    * a router beállításokon,
    * honnan hová akarsz "nagy" sebességet. Mert ha csak a routerre kötött USB HDD-re oda vissza másolási sebesség, filmnézés a lényeg, az USB2-es szabvány + HDD valós sebessége + router szoftver (frimware) a fék. USB2.0 elméletileg tudtommal 480Mbps, de a gyakorlatban ennek a tört része igaz. Szerintem ha 100, akkor az csúcs!
    * a külső zavaró tényezőkön, mint pl. mikró, szomszédok routereinek bezavarása (mondjuk ezen lehet igazítani a router beállítás csatorna választásban), stb. Ha sok a külső zavar, akkor nem 2,4GHz-es, hanem 5GHz-es adaptert kell választani. De PC-hez felesleges szerintem, az inkább médialejátszókhoz való!

    USB-HUB: szerintem ez első körben nem gyári frimware vagy Tomato kérdés, hanem hardver. Bírja-e a belső táp és elektronika a sok HDD által felvett ampert? Mert (gondolom) nincs benne olvadó biztosíték, amit a túlzott áramfelvétel kib*sz, ki kell cserélni oszt jóvan :DDD

    kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

  • VGYke

    addikt

    válasz kandban96 #154 üzenetére

    Egyéb iránt, tegyed fel magadnak a következő kérdéseket:
    * ki fogom használni az 5GHz WiFi-t?
    * most, vagy a jövőben szükségem lesz 450Mbps routerre, ha az adapterem csak 300Mbps elméleti sebességre képes és a jövőben nem akarok adaptert cserélni?
    Ha 2db nem a válasz, ne az adapteren spórolj, hanem a routeren. Neked nem ez a router kell hanem egy olcsóbb!

    kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Új hozzászólás Aktív témák