Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz atos30 #6159 üzenetére

    Milyen LTE USB stickkel tudtál Asus routerből 25 Mbps-nál nagyobb sebességet kihozni?

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz atos30 #6159 üzenetére

    Mivel eddig nem árultad el, hogy milyen USB stickkel sikerült rendes 4G sebességet elérni, kicsit részletesebben leírom, hogy szerintem miért IGEN a válasz arra, hogy érdemes-e SIM-kártyát fogadó esközt használni.

    A lényeg, hogy a 25 MBps az megaBYTE / másodpercet jelent. Mivel, ahogy írtad, nagy B-vel van írva. Ez valóban 200 Mbps-ot, azaz megabit / másodpercet jelent -- csakhogy senki, sehol nem írt 25 MBps-os sebességről.

    Az Asus routerekből én USB-sticken AsusWRT-n és Tomaton is maximum 25 Mbps-ot tudtam kihozni, és még nagyon sokan vannak ezzel így. Anno igen kiterjedt tájékozódást végeztem ezügyben, és világszerte ezen ment a kesergés. Sokféle stickkel, sokféle Asus routerrel.

    Tény, hogy összesen talán ketten 50 Mbps fölötti sebességekről is beszámoltak, de sosem derült ki, hogy hogyan csinálják.

    Az, hogy maga az USB elméleti sebessége ennél magasabb, a világon semmit nem jelent. Nyilván nem ez a szűk keresztmetszet, hanem a generikus driverek rossz illeszkedése. Az Asus listájában nem régen (és tartok tőle, hogy most is) elkeserítően régi stickekhez volt nevesített driver. Olyan volt a lista, mint egy múzeumi katalógus.

    Amúgy próbáltam két TP-Linkkel is -- még lassabbak voltak...

    Ha viszont egy eszköz eleve a SIM-kártyát kezeli, akkor ugye ez a szűk keresztmetszet ugye kiesik.

    Az értékek nálam Huawei 3372 stickkel (akár külső antennával, akár nélküle) és D-Link DWM222 stickkel egyaránt:

    PC-be dugva: maximum 90 Mbps
    Asus N18, AC87, AC66b1 routerbe dugva: maximum 25 Mbps

    SIM-kártyás megoldások:

    Huawei B525 router: maximum 50 Mbps
    Mikrotik wAP LTE router: maximum 70 Mbps
    Mikrotik SXT LTE router: maximum 90 Mbps.

    A TP-Linkek (az egyik tán egy 3420-as volt) 15 Mbps körül tetőztek, de ezekkel csak pár órát volt türelmem játszani.

    Ja, és mindez egy helyen -- ami viszont erősen ingadozó terhelésű cellát jelent, de éppen ezért nagyon sokat teszteltem.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák