Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RoSSo3

    senior tag

    válasz kpityu2 #19464 üzenetére

    Köszönöm!
    Opsz, van mód a DHCP-visszacsinálásra így, hogy nem érem el a 192.168.8.1-et?

    Ma elővettem a régi TP-link MR3220-at, amivel eddig szépen ment a kisebb tudású stick. Egész ma azzal töltöttem az időt, hogy ezt figyeltem és erről olvasgattam. Itt is az tapasztalható, hogy látszólag szépen megy a net, de a log-ban megtlaáltam több "3G stick unplugged" majd aztán az újra-csatlakozást. Ha sikerül, akkor szinte folytonos a kapcsolat, ha nem, akkor felkiáltójeles lesz a wifi és mehet a reboot - talán 1-2 alkalom után újra sikerül csatlakozni.

    Ugyanaz van az ASUS-nál is, csak sokkal többször és sokkal nehezebb a csatlakozás.

    Amiket olvastam lehetséges hibákat:
    - gyenge jel: hétvégi házban van most a setup és tény, a jelerősség TP-link szerint 58% (ez is csoda). Ezt alátámasztandó: ha SIM nélkül dugom rá az ASUS-ra, akkor nem dobál, mindig "HUAWEI MOBILE" szerepel a főoldalon. (Voda és Yettel SIM esetén is dobálni kezd).
    - nem elég erőforrás az USB-nek: nem tudom, milyen az az USB-Y kábel, de arra tippelek, hogy az egyik végére a modem kerül, a másikra meg egy powerbank?

    Sajnos annyira random minden, hogy nem sikerül semmit kifigyelni, nincs "ha ez van ez történik", mert szinte mindig minden más :/

Új hozzászólás Aktív témák