Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balinov

    félisten

    válasz victorhun7 #17035 üzenetére

    Próbáld meg az 5ghz ssidt másik 5ghz csatira rakni. Nekem a 2018as (vagy19es) lg csinál hasonlót néha

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

  • válasz victorhun7 #17035 üzenetére

    Hát, ha tényleg csak az internet felé nem megy, akkor esetleg beállítási hiba lehet, valamiért a tévé nem kapja meg a default gateway-t / DNS címeket a routertől DHCP-n, és nem tudja merre van az előre. A belső hálót meg azért látja, mert a router az "directly connected", azaz a szubneten belül lévő címekkel elboldogul. Esetleg ha kézzel állítasz be a tévén IP címet (amit foglalj le a routerben is, nehogy másnak kiossza), maszk valószínűleg 255.255.255.0, plusz beállítod a router címét mint gateway (átjáró), valamint beállítod a guglis DNS-t (8.8.8.8 és 8.8.4.4), és nézd meg ilyenkor mi van.

    Vagy valami tűzfal vagy egyéb védelem kifilterezi a tévé forgalmát, már ha állítottál be ilyet. Persze kérdés, hogy miért csak időszakosan tenne ilyet, miért nem állandóan. :F

    De alapvetően én arra gyanakodtam volna, hogy elmászik a frekvencia! A tévék nagyon háklisak az 5 GHz-re, ha azt akarod, hogy mindig biztosan megtalálja a wifit a tévé, akkor 48-as csatornára és 40 MHz-es maximum sávszélességre kell állítani az 5GHz-es rádiót a routeren. Nekem legalábbis ez jött be az LG tévémnél, korábban mindig az volt a bajom nekem, hogy hol volt hálózat, hol nem. (Épp milyen frekire állította be a router az 5GHz-et a környezettől függően, a TV meg vagy látta, vagy nem.)

    Szóval én először az 5GHz fixálásával kezdeném a tesztet, és csak utána keresném a további hibákat.

    Még egy, az, hogy a router mit ír ki, milyen eszköz van felcsatlakozva, semmit sem jelent sajnos! Az Asus routerek hajlamosak teljesen fals eszközöket látni a hálózatukon, olyanokat is aktívnak mutatnak, amik esetleg már hetek óta a hálózat közelében sem jártak, és olyanokat nem mutatnak, amik konkrétan fel vannak csatlakozva és használatban vannak. Tapasztalat több Asus routerrel is. Minél régebbi az uptime, annál inkább. (Újraindítás után megjavul. Egy darabig.)

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák