Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KubanitoS

    veterán

    válasz freeking #27798 üzenetére

    Nagyon meg vagyok elégedve a géppel eddig. Nem is igazán tudtam mi az az IPS kijelző, csak gépvásárlás előtt alaposan körbejártam a témát. Ekkor okosítottak ki, hogy érdemes IPS kijelzős gépet vásárolni. A vásárlás óta nem sok kedvem van az amúgy jóval erősebb asztali TN monitoros gépemhez ülni. :D Hihetetlen kontrasztosak a képek, tényleg megdöbbentő a különbség (első IPS panel, amit közelről látok, de többet másfajta monitorom nem lesz, az tuti).

    Amúgy erős multimédiás - light gamer gépet kerestem. Itt került képbe a proci kérdése is. Röviden és tömören: a gép nem alkalmas arra, hogy hosszú távon komoly terhelés alatt (pl játék) normálisan le tudjon hűteni egy i7-es processzort. A túlzott hő hatására a gép visszaveszi a proci / videokártya órajelét, hogy ne érje károsodás. Ez nyilván teljesítménycsökkenéssel jár. Ezt nevezik throttlingnak és ez az, amivel alig foglalkozik valaki gépvásárlás előtt. Nem csak a gép alkatrészeit kell nézni, hanem a hűtést is. Mindenesetre az N551 esetében a fenti i5-ös procival nem igazán áll fenn ennek a lehetősége, egy i7-essel azonban lehetnek gondok, ezért nem is ajánlanám i7-es procival a gépet.

    Ez egy kifejezetten minőségi gép, minőségi anyagokból. Teljesen fém az egész, az összeszerelési minőség kiváló. A hangminőség is ég és föld a régebbi "egyszerűbb" laptopomhoz képest. Összességében a gépen nagyon érződik, hogy felső-középkategóriás modellnek készítették.

    A memória valóban kevés manapság, én most rendeltem hozzá + 8-at. Ilyen kell bele, ha érdekel (a szervermemória dolog ne zavarjon meg).

    SSD szintén rendelés alatt áll, ezt a mostani amúgy lassúcska winchester helyére kell berakni. Magát a winchestert pedig egy HDD caddy-be rakva a DVD-író helyére tudod rakni.

    Ami tény, az N552 komolyabb, négymagos procival szerelt i5-tel van szerelve (6300hq), az N551-be csak kétmagos 4200H került. De ugye csak az utóbbi IPS paneles...

    Akksiról nem tudok nyilatkozni, három napja van nálam a gép, azóta csak hálózatról ment. Win10 gond nélkül felment, driverek is vannak.

    [ Szerkesztve ]

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Új hozzászólás Aktív témák