Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ImI87

    őstag

    Hello!

    Van egy kis problémám, a lappal és/vagy a ramokkal, kérnék szépen szakértői tanácsokat! :R

    Itt van egy betonstabil beállítás, jelenleg ezen használom a gépet:

    Lap: Maximus II Formula :)
    CPU: (E8500 E0, VID 1,2125V) 530*8=4240
    Ram: (G.Skill 2*2GB 1066, 2,1V, TT series) 530*2=1060

    ram beállítások: 5-5-5-15, 333 strap, 1:1, PL10, moderate, minden más disabled
    feszek (biosban állított értékek): CPU: 1,256v - VTT: 1,206v (ebből lehet elég lenne kevesebb is, ezzel nem szórakoztam) - PLL: 1,50v - NB: 1,2445v - DDR: 2,06v - SB 1.1: 1,1v - SB 1.5: 1,5v
    minden GTL ref. meg skew auton van, egyéb feature-ök minden disabled-en.

    Ez így atomstabil, 3 óra prime blend hiba nélkül, és 20 körös Intel Burn Test szintén hiba nélkül lemegy. Az összes hőfok is rendben van, semmi sem melegszik túl, a táp röhögve visz mindent, szóval az összes esetlegesen gátoló tényező kizárva.

    A gond az, hogy innen nem tudok tovább menni az FSB-vel, és ez a memória (vagy az én tudatlanságom) maitt van. Már 540 FSB-nél is hibáznak a ramok, pedig ugye csak 1080-on mennének. A fenti beállítás baráti feszekkel megy, ehhez képest mindent kipróbáltam jóval nagyobb feszekkel is (CPU: 1,3v - VTT: 1,26v - PLL: 1,52v - NB: 1,3v - DDR: 2,15v - ……….. és sehogy sem stabil prime blend alatt.

    A proci rész bőven megy tovább, 4500-on is stabil a megfelelő feszekkel, small FFT teszt alatt sosincs hiba, mindig csak blend alatt, ezért gondolom, hogy a ramok miatt van az egész

    Tudom, hogy a szinkron hajtás miatt a ramok jobban igénybe vannak véve, és ez a teljesítményen is látszik. De pont ezért szeretném szinkronban hajtani, és némi tuning sem ártana. 1080-nal már boldog lennék, de az 1100 lenne az igazi.

    Szóval a kérdés: előfordulhat, hogy a ramok szinkronban egyszerűen nem képesek többre, vagy v.mi egyéb beállítás miatt nem stabilak 1060 felett??? :F
    A a proci nem kérdés, a lap is képes többre, 2*1giga rammal simán ment 570FSB-n is, és viszonylag könnyen be lehetett lőni stabilra.

    Ami még érdekesség, hogy már 3 féle 2*2 kit-et próbáltam, mindegyik 1066-os volt gyárilag, és szinkronban mindig ilyen 1080 körül tudtak menni stabilan, többet egyáltalán nem. Szóval már gyanús nekem, hagy v.mi én nem csinálok jól. :U Azt is tudom, hogy nagy tuningra nem való 2*2 giga, de a mindennapi használathoz kell a 4 giga ram.

    Szóval akinek lenne v.mi hasznos tanácsa, vagy tapasztalata ilyen téren, az légyszives mondjon v.mit, mert eléggé el vagyok keseredve.
    A lényeg, hogy 1 pontig kellemes, normál feszekkel megy a dolg, utána viszont az istennek se megy tovább............... :W :O

Új hozzászólás Aktív témák