Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lapparty

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Tönkrement az előző laptopom és a chippelt ps3-ra sem nagyon jönnek már ki új játékok, úgyhogy úgy döntöttem, hogy veszek egy asus rog-ot. Néztem a radium-on 365-ért egy JT-t ami nekem igencsak tetszi és az volna a kérdésem, hogy ezt érdemes volna megvennem? egy ideje már kutatok a témában és -főleg PC-s- ismerőseim véleményét is kikérve jónak tűnik, de szerintetek van valami ok, ami miatt most kedden, a rádiumtól ezt a gépet nem kéne megvennem? Pl most hirtelen olvastam, hogy a g-synces 970m-es asusok most jönnek november végén, ezek már azok? Vagy bármi tanácsot szívesen meghallgatnék.

    http://radium.hu/asus-g751jt-3784.html

    köszönöm előre is a segítséget!

  • Lapparty

    csendes újonc

    válasz Jazz #5835 üzenetére

    és nem lenne érdemes várnom? Ha mostanában kéne megjönnie? Azért azt nem szeretném, hogy 1 hét múlva ugyan annyiért megvehetném g-sync-el... :(

    Mondjuk a mostani laptopom az teljesen szar... de ha már csak kicsit kell kihúznom, akkor összeszorítom a fogam. Legalább még jobb érzés lesz a váltás

  • Lapparty

    csendes újonc

    válasz k-adi #5838 üzenetére

    áh, de rohadt bosszantó. plusz 90e-m nincsen az Y-ra :o

    árkülönbség várható a sima és a gsynces között?

    vagy nincs remény arra, hogy valamikor a jövőben a régebbi verziójú gépekre is alkalmazható legyen?

    [ Szerkesztve ]

  • Lapparty

    csendes újonc

    válasz Pocok256 #5840 üzenetére

    hát nem mondom, hogy ez jó hír, de legalább engem megnyugtat, mert annyit már nem tudok rászánni úgy, hogy közben továbbra is egészségesnek érezzem magam.

    nembaj, úgyis csomószor Tv-re lesz kötve.

  • Lapparty

    csendes újonc

    Még egy pár kérdésem volna. Ugyebár én teljesen alap, felszereletlen g751jt-t néztem ki magamnak, (mivel van egy 500gb-os samsung SSD-m az előző laptopomból (januárban lett beletéve)) szeretnék még ram-ot bővíteni rajta.

    Szóval milyen memóriakártyát vegyek? konkrét példát is szívesen megnéznék. 16gb-ra szeretném felrukkolni. Illetve azt nem tudjátok, hogy milyen márkájú kártya van benne alapból? vagy hogy egyáltalán az alap 8gb-os verzióban 2x4 van a billentyűzet alatt vagy 1x8? Hogyha 1x8 és dual channel-ben szeretném használni, akkor melyik "slot"-ba kell tennem az újat?

    Miért nem ajánlott amúgy a radium? próbálgattam rákeresni, de nem találtam túl sok mindent. Általában csak annyit, hogy "kerülendő". Miért? Garancia miatt? vagy esetleg belenyúlnak a gyári felszerelésbe? (kicserélik a memória kártyát, HDD-t olcsóbb verzióra, netán rosszabb??) Én szeretnék elvégeztetni velük egy pixel hiba tesztet, mielőtt megveszem a gépet, de ahhoz ugye felbontják a csomagolásomat. Van reális félelem, hogy belenyúlnak valami másba is?

    hálás köszönet! Ha olyat kérdezek, ami már volt, akkor elnézést kérek, de még nem igazodom ki pontosan, hogy hogyan keressek ebben a témában effektívebben.

  • Lapparty

    csendes újonc

    válasz Pocok256 #5852 üzenetére

    ja, közben találtam olvasnivalót, csak nem tudtam már frissíteni az irományom, de közben azt is találtam a cucc alatt, hogy
    "A termék részt vesz az ASUS Bizalom - kiemelt megbízhatósági programjában. Regisztrálja a készüléket a vásárlást követő 15 napon belül a program weboldalán, és a jótállási idő első évében, műszaki meghibásodás esetén, a készülék javításán felül a vételárat is visszaigényelheti! Az ASUS Bizalom program feltételeiről, részleteiről és érvényességéről tájékozódjon a www.asusbizalom.hu oldalon!"

    Ha tehát regisztrálnom kell, akkor azt a laptop széria száma alapján kell tennem. Egyből kiderül, ha valami nem stimmel.. 400 rugóra megkárosítanak, akkor már a perköltség sem irreális..

    Magyarán az egyetlen félelmem, hogy belenyúlnak. Van valami tipp, hogy ezt hogy kerülhetem el?
    Azért is érdekel, hogy milyen márkájú a memórikártya benne normális esetben, hogy ellenőrizni tudjam majd. Azon kívül persze, hogy ugyan olyat tudjak bele venni.

    [ Szerkesztve ]

  • Lapparty

    csendes újonc

    hát ez elég szomorú :o hallgatok rátok mert az esélyét sem akarom megadni az esetleges utólagos szomorkodásnak.
    Viszont, ha tényleg így van amit mondtok, akkor az nagyon gáz. Annyira nyilvánvalóan gáz, hogy simán lehetne tenni ellene. Szal ne haragudjatok, de ez akkor azoknak a felelőssége is akik ezt simán benyelik. Én azoknak a helyében akik ezeket a horrorsztorikat leírták rohadtul nem hagytam volna magam.
    Ezért is ellenkeztem, hogy lebeszéljetek, mert nehéz elképzelni, hogy ilyen körülmények között normális esetben fent maradhatna egy ilyen vállalkozás.. Ha rengeteg elégedetlen vásárlót generál akkor az nem üzletpolitika... még rendes csalásnak sem nevezném mert hasznuk sincs rajta akkora, hogy ez rövidtávon megtérüljön. Amúgy mostmár puszta kíváncsiságból is rendelnék tőlük, de ennyire azért nem vagyok lelkes. Bár van 30 napos pénzvisszafizetési garanciájuk és 8 napon belül amúgy is kötelesek visszavenni.

    visszatérve. milyen memóriát kell vennem hozzá? hány darab és milyen márkájú van normális esetben a billentyűzet alatt? illetve hová illesszem az újat, ha 1db 8gigás van alul és dual channel-t szeretnék?

  • Lapparty

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Hát végül, ahogy fel is vetettem, mint lehetőség, dacból nem hallgattam rátok, mert kíváncsi voltam, meg akartam győződni saját magam és igazából nem hittel el, hogy ezek a radiumos dolgok tényleg így működhetnek.. ééééés... Nagyon jól tettem.

    Teljesen egyértelműen magyar billentyűzet (sötétben is), Asus matrica a doboz hátulján is ezt mondja, amin rajta van az azonosító meg minden.

    Előttem vágták fel a doboz szalagját, magyar papírok benne, (használati utasítás, asus jótállási papír/tájékoztató),

    Asus bizalom regisztrációval semmi gond nem volt (pedig a viszonteladó nevét is meg kell adni többek között)

    HD sentinel alapján a HDD vadonat új.

    Illetve megvan az 1 db 8 gigás Samsung memória (m471b1g73db0-yk0) a billentyűzet alatti 4-es slotban.

    Nagyon boldog vagyok. Halál korrektnek éreztem a boltot is, felvették a telefont 10ből 9-szer és segítettek. Boltban vettem át múlthéten személyesen 4 nappal a rendelés után, ott elmondták, hogy személyes átvétel miatt csak 3 napom van visszahozni, de a hétvége miatt ez 5 nap, ha bármi nem stimmel hozzam vissza nyugodtan, csak vigyázzak nehogy megkarcoljam. Szal semmi inkorrektség nem volt. Amúgy kértem hozzá windows-t is, de mondtam, hogy azt én szeretném feltenni és a teljesen alap felszereltségű gépet kértem.

    Elhiszem, hogy másoknál volt gond a gépekkel magukkal, de azért úgy éreztem illik ezt is megosztani. Azt is gondolom hogy a sok negatív vélemény között azért jelen van a konkurencia is rendesen. Nem túl szerencsés az ő szemszögükből az ilyen alacsony árrés.

    Mellesleg most van egy olyan kampányuk, hogy rendelés után 3 helyen is kell őket értékelni és akkor részt vehet az ember valami sorsoláson. Számomra ez egyértelműen azt jelenti, hogy szeretnék ha az emberek minél többet osszanak meg a mostani tapasztalataikból (peer-to-peer marketing) a korábbi negatív élmények és közvélemény visszaszorítására. Nyilván senki nem ösztönözné a vásárlóit ilyenre, ha szart árulna. Szóval ha régebben voltak is gondok, akkor most szerintem biztosan jó gépeket árulnak.

    persze ez csak az én tapasztalatom meg az én véleményem, nyilván mindenki ismeri a saját igazságát.

    Ezt vettem: "asus g751jt-T7107D radium+ garanciával". 365e Ft-ért. Kaptam hozzá pluszba egy egeret meg 1 év pixelgaranciát és ugye van hozzá a 24 hónap jótállás

    Bocsi hogy ide írom ezt és nem a "milyen notebookot vegyek"-be, de itt beszéltünk erről.

    [ Szerkesztve ]

  • Lapparty

    csendes újonc

    válasz kozmy #6013 üzenetére

    Mondtam, hogy az asus bizalom garancia beregisztrálásánál meg kell adni többek között a cég nevét, akitől vette az ember és vissza lett igazolva, hogy az Asus elfogadta a garancia igényemet.

    Meg kell adni a gép egyedi azonosító kódját is, ami alapján egyértelműen beazonosítható. Az asus magyarország elfogadott mindent. Számlát is, boltot is, gépet is, mindent.

    Egyértelműen magyar gépről van szó, ez nem szürke importos. Magyarországra szánt gépet szürkeimportolni magyarországra.. he?

  • Lapparty

    csendes újonc

    válasz vandor01 #6016 üzenetére

    Na látod ezt nem mondanám biztosra. Szerintem tavaly is az volt a baj a gépeikkel, hogy újak voltak és gyorsan akartak beszerezni, hogy a lelkes várakozóknak minél előbb tudjanak adni az új szériából, ezért behozattak szürkén gépeket, hogy elsők között, ráadásul olcsón kínálhassák. Legalábbis én ezt sejtem. Az biztos, hogy inkorrekt volt tőlük. Hogy ezt megint megcsinálják-e azt nem tudom és nem is merem megtippelni, bár ha kéne akkor azt mondanám hogy nem. Legalábbis az k.rva nagy öngól lenne, ha mégis és akkor minek foglalkoztak az márkaépítéssel? Ha csak nem azért, hogy idén is megléphessék ugyan ezt :D

    [ Szerkesztve ]

  • Lapparty

    csendes újonc

    válasz matteo_szg #6021 üzenetére

    Ami mellett jelenleg ott van, hogy Radium+ garanciával, az jó lesz.

    Amúgy nem értem a nagy ellenkezést azzal kapcsolatban, hogy meg se próbáljon venni tőlük senki semmit. Simán kiszúrható, hogy szürkeimportos-e a gép. Nyilván személyesen kell átvenni, lehetőleg csütörtökön, akkor van hétfőig idő mindent áttanulmányozni rajta és ha nem jó, visszaviszi az ember..

    Itt egy Radium biztonsági használati útmutató például, ha teljesen biztosra akarunk menni:

    - Meg kell kérdezni előre telefonon, nagyon pontosan, hogy magyar-e a gép, magyar-e a garancia, magyar-e billentyűzet
    - Személyes átvételkor azt kell figyelni, hogy előtted bontják-e fel (bár lehet, hogy az alapgépeken felül már ők rakják bele a dolgokat és akkor fel fogják bontani, szóval meg kell mondani, hogy ne installáljanak rá semmit és alapgépet érdemes venni, úgyis olcsóbban tudja az ember maga megoldani a bővítést)
    - Mi van írva a gép dobozára, kell legyen rajta egy ilyen matrica, amin rajta van minden adat plusz a gép azonosítója is, amit össze lehet hasonlítani a gépen lévővel és a doboz oldalán lévővel, hogy ugyan az-e az azonosító. "KB LANGUAGE:HUNGARY"

    - Magyar-e a billentyűzet
    - Magyar-e a garanciapapír, használati utasítás
    - Otthon HD sentinellel meg CPU-Z-vel gyors csekkolás, hogy új-e a gép, de ha előtted bontották, akkor nem lehet gond.

    Ha valami nem stimmel és nem tettünk kárt a gépben, akkor visszavisszük hétfőn vagy még a boltban visszaadjuk és kész.

    15 rugóval olcsóbban vettem a gépemet mint máshol, és ez csak több lesz, minél drágább gépet vesz az ember. Ennyi pénzt megér az egész szerintem. Ha nem jön be, akkor nem jön be.

    Különben, ha van a dologra radium garancia+ akkor van egy 30 napos pénzvisszafizetési garancia is most, tehát van idő az asus bizalomnál is csekkolni hogy minden oké-e és elfogadja-e az asus magyarország a garancia kérelmet. (ez 4-5 munkanap)

    [ Szerkesztve ]

  • Lapparty

    csendes újonc

    válasz Lapparty #6023 üzenetére

    ....és ha elfogadja az asus, akkor 100% hogy nyert ügye van az embernek mert kell másolat a számláról, kell a gép egyedi azonosítója, kell fotó a csomagoláson lévő matricáról és kell az értékesítő bolt neve is többek között. Szóval beleköthetetlen. Aki ezek után is azt állítja, hogy akkor is átvert a radium, ha ez mind stimmel, akkor az vagy hülye vagy konkurencia akinek nem tetszik az árverseny.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák