Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyantusz

    tag

    válasz ToRR3nt3 #202 üzenetére

    Én mondjuk a pausznak (Alt+F2) jelen szerkesztésekben nem sok hasznát veszem, nem használom.
    Ezek a szintes témák a 10-esben jelentek meg, még nem folytam bele
    Viszont nem tudom, szoktál-e billentyűkombinációkat használni. Nagyon-nagyon meggyorsítja a szerkesztést, és az ínszalagjaidat is kíméli, az idegeidről és az egérről már nem is beszélve.
    (de kockázatok és mellékhatások elkerülése érdekében kérdezd meg kezelőorvosod vagy gyogyószerészedet).

    Szóval melegen ajánlom, hogy rászokj a bill.kombinációkra.
    Alapvetők:
    - vidd: Ctrl+D
    - másolatát: Shift+Ctrl+D
    - forgasd: Ctrl+E
    - vágd szét: Ctrl+F
    - tulajdonság-pipetta szívás: Alt+C
    - kinyomás: Ctrl+Alt+C
    - sokszorozd: Ctrl+U

    A 11-esben:
    Nézetek
    F2 - alaprajz,
    F3 - 3D,
    F4 - metszetek kiválasztása,
    F5 - kijelölővel kijelölt terület 3D-je.
    Bármelyikben vagy, bármelyikhez beléphetsz ezekkel. (engem személy szerint idegesített a 10-esben a Helyi menü teljes megreformálása - egér jobb gomb, de ezek az F-gombok még gyorsabbak) - Kényelmes.

    Eszköz összemetszése: Ctrl (alapvető)
    Varázspálca: Space

    Mást tán nem is igen használok.

    Én alapvetően a Munkakörnyezet és a Billentyűkombinációk beállításával kezdem a szűz ArchiCAD 10-11-el való dolgozás.
    Ez elérhető: Lehetőségek menü -> Munkakörnyezet

    És itt mi szem-szájnak ingere. (majd itt lesz egy-két kérdésem nekem is, mert lassúbb a 11, mint a többi mpeg-DVD-t nézve, gyorsítani kellene, innen kivettem már minden "látvány" cuccot, de en maz igazi)
    Amire figyelj, hogy az alapértelmezett Eszköztár-ban (bal oldali eszköz-kincsesbányánk) nincs benne pár eszköz, amik a régiekben alapból benne voltak: Ilyen a görbe (bár ez el van dugva az Egyebek eszköztár-csoportban), a szögméretezés.. még volt valami...

    Ja igen. Szint fel-leugrásnak szintén lehet gombokat adni, ill. vannak adva. => Bill.kombik beállításában, il. Eszközsorokat, Menüket szintén áttúrhatod teljesen.

    Mindegy, testre tudod szabni az egész progit, csak szánj rá vagy 1-2 órát, mire kitapasztalod, mi hogy jó neked. (mondjuk szerkesztés közben gyorsabban jönnek az "igények")

    Le is lehet menteni neked tetsző névre, ami már a 10-esben is megvolt, ott indult.
    Ez a legkirályabb a 10-11-ben, hogy gyakorlatilag olyanra alakítod most már, amilyennek neked kell. Le is mentheted, más munkaállomáson ez magaddal vive, betöltve...

    Ahogy egyik építész kollégám mondta a 10-esre:
    "Szabadság, szeretem."

    A billentyűkódokat szintén a Munkakörnyezet beállításaiban leled, mint ahogy a (koordináta)Követőt is. Ez engem szvsz. zavar, de ki hogy szokta meg, én mindíg kikapcsolom. Úgyis "x", "y", "r", "a" gombokat nyomkodok, és Numpadról gépelek, nem nagyon van a Követőre szükségem. Ki tudja, majd lehet rászokok egyszer.

    Viszont nekem lassúbb lett és érdekelne, miért? gyakorlatilag filmhallgatás közben, ha csak izomból, mint a bolond huzigálom jobbra-balra egyfolytában az egérkorzort is megakat a filmfolyam (hang, lévén nem nézem, szerkesztek)...
    Egyenlőre tanácstalan vagyok. Lehet a SATA RAID vezérlő is hurka lehet, PATA-vinyóval még nem AC11-eztem.
    Majd kiprószálom.

    [ Szerkesztve ]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Új hozzászólás Aktív témák