Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz cigam #6463 üzenetére

    Nagyon helyes. Szakmai fejlődés csak úgy van ha kilépsz a korábbi komfortzónából. Nehogy feladd, már van egy telepített Arch rendszered, ezt próbáld minél jobban belakni, megismerni. Az bőven nem gond, ha az első néhány telepítésnél nem sikerül valami, vagy kifejezetten gallyra megy. Az lesz a tanulópénz, meg egy jó alkalom az újratelepítés gyakorlására, meg a rendszer újra működőképessé hozására.

    Nálam most ugyanez van Gentoo-n. Igaz én bonyolítom is magamnak, hogy minimalizmus möhöhőő, csak azért is legújabb RC-kernel, meg git v-9999-es bleeding edge csomagok, mert L'oreál és megérdemlem. Aztán a Gentoo meg OFF topikban ott vihognak rajtam a tapasztaltabb gentoo-sok, már előre tudják, hogy szívás lesz belőle, de szórakoznak rajta, olyan olyan vagyok, mint a prérifarkas, hogy még nem tudni hogy, de tutira szakadékban köt ki porfelhőt hagyva maga után. Meg mikor feltelepítettem, örültem, hogy van egy működő alaprendszerem. Gyorsan kiderült, hogy lófütyi nincs, nem ment az i915 driver, nem ment az Intel Wi-Fi, nem ment a Thinkpad speciális gombok és ACPI, nem volt jó az UUID az fstab-ban, nem ment semmi, csak alaposabban tesztelni kellett a rendszert, folytatni a belakását, már tornyozódnak a nehézségek. Ez az, amit nem lehet könyvből meg tanfolyamon megtanulni, csak ha az ember már azt az adott rendszert használja ténylegesen.

    Nekem is voltak frusztráló dolgok az Arch Wiki-ben. Pl. eleinte Intel GPU-n állandóan lefagyott a Login Manager, mindegy melyiket raktam fel. De csak a Login Manager, az is csak néha, zároláskor fagyott le, mással nem volt gond. Hónapok után derült ki, hogy ott van a releváns infó az Intel Arch Wiki cikkben, amit ugyan el is olvastam, de ott negyedik generációról volt szó (nem szabad a X.org drivert feltenni az ezeknél újabb GPU-kre), nekem meg 2. genes Core i-s a gépem. Csak a negyedik generáció az Intel GPU-k generációjára vonatkozott, és valójában az én 2. genes procimban már 6. generációsnak számít az IGP. Nem olvastam figyelmesen, csak fourth generation, bla-bla, aztán ugrottam is át a színes dobozt, hogy csak valami nagyképű hülye okoskodik benne, mert nincs élete a lúzerjének. Kiderült nem erről van szó, kifejezetten azért volt színes dobozban, mert az inteles felhasználók zömének releváns infó, aminek a hiányától sokan szívnak.

Új hozzászólás Aktív témák