Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baliii

    senior tag

    Sziasztok,

    Segítséget szeretnék kérni az alábbiakban, remélem nem kérdezek eszméletlen b@romságotkat majd. Próbáltam utána nézni, de nem sok segítséget találtam, pontosabban amit találtam, az nem működik.

    Adott az alábbi szituáció:
    -Egy ismerősömtől kaptam meg a régi macbook pro-ját (2010-es modell, megnéztük és minden működött, az az oprendszer volt rajta amivel érkezett még anno). Tele volt személes adattal, úgyhogy ott helyben leformáztuk, mielőtt elvittem volna.
    -Ezután követtem az utasításokat az apple honlapjáról: recovery tool-ba belépés, iclood bejelentkezés és innen kéne települnie wifin keresztük az eredeti vagy az elérhető legfrissebb oprendszernek.
    -Sajnos azonban ezt a hibaüzenetet írja ki minden megoldási javaslat után is: "This item is temporarily unavailable. Please try again later"

    Valaki tudja esetleg, hogy hogyan lehet feltelepíteni az oprendszert?

    Köszi szépen előre is!

  • baliii

    senior tag

    válasz baliii #72852 üzenetére

    Sziasztok,

    Válasz nem érkezett, de megoldottam, leírom ha esetleg valakinek szüksége lenne ilyen esetben a megoldásra, (ha nem tudja visszaállítani az oprendszert az egyik beépített recovery megoldással sem).

    Gép: Macbook pro 13 early 2011
    A végső telepített oprendszer: OSX High Sierra (ezt a dmg file-t tudtam letölteni, ami működött is)

    Én úgy láttam több forrásból is, hogy az egyetlen megoldás egy USB telepítő készítése.
    Az alábbi leírást alkalmaztam: [link]
    Végül windows alatt csináltam meg. Fontos, hogy a pendrive-ot a leírtaknak megfelelően kell "bootable"-re állítani parancssorban. A többiet a leírásban említett program elvégzi.
    Egy 2017-es MBP-vel próbálkoztam még, de az céges gép és e miatt megakadt a process, amikor kérte az administartor jelszót (5. lépésnél).
    Mac OS alatt az alábbi leírást próbáltam, de nem jutottam a végére a fentiek miatt: [link]

    Windows alatt a leírás alapján simán ment, kivéve, hogy elsőre a letöltött DMG file-al lehetett gond, mert nem ismerte fel a pendrive-ot, nem tudtam róla bootolni miután elkészült. Egy másik DMG file-al végül simán ment.
    A telepítés elő próbálkozásra egy ponton hibaüzenettel megszakadt, de gondoltam megpróbálom még egyszer előről és akkor sikerült, nem tudom mi lehetett a gond.

    Remélem valakinek hasznos lesz.

    Üdv,
    Balázs

Új hozzászólás Aktív témák