Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    Üdv!
    Na van egy topik ahova végre kirakhatom a véleményemet. :D
    Szóval a Dragon ball Z / Super erőkről volna itt szó.

    Szóval a Z szerintem tőkéletes befejezés volt, abba a legerősebb Karakter Vegito volt. Super Saiyan -ba könnyedén darabokra verte Majin Boo-t, Majin boo legerősebb szintjét ( A föld összes emberét magába olvasztotta és szinte az összes harcost Goku-n és Vegetán kívül)
    Már onnan is lehetett tudni Vegito más szint mint a Z-ban mindenki más ,hogy Majin Boo-t senki se tudta úgy összeverni hogy a renegerálodó képessége kezdje felmondani a szolgálatot.
    Azért a Z végén mikor már extra giga erősek voltak, Vegitonál nem igazán tudtam elképzelni erősebb harcost.
    Aztán jött a Super és a pusztítás istene bills, a rendes fordításból szövegekből és a Z harci erő szorzoó alapján Vegito egész jól helyt állna bills ellen. Bills az ereje 1%-t használta Goku SS3 ellen, és a Z-ben mikor Vegito létrejött átváltozás nélkül is könnyen überelte Goku SS3-as és Vegeta SSj2 szintjét együttvéve.
    Erre Rájön még a SS szorzóje ami 50X szorzó, Szóval ha csak kétszer erősebb mint Goku SSj3 alapformába az már is bills erejének 2%-a és ha átváltozik SSj1-ba akkor már is egyenlő bills erejével. És gondolom ha akarnak tudná tovább emelni ssj2-re ahol még brutálisabb harcos.
    Legjobban az zavar hogy a Superban az erő skálázás teljesen irreális, Mikor Goku harcolt Krillinnel és ellene Blue formába lépet, eleve a bázis formája is overkill lett volna Krillin ellen.

    Szóval röviden törören össze foglalva a Super erőskálázása favatkát se ér, mint ha egy idegen aki sose nézett dragon ballt minden karaktert össze uszitana. :D
    Még a másik poén amin nevettem hogy Roshi mestert ( Értsd Zseniális Teknős) Vissza hozták harcolni, mikor az első Saiyan Raditz a földre jött az ereje 1200 egység volt és már akkor se ment segíteni a harcba. Mondta hogy csak útba lenne, túl erős radítz hozzá képest.

    Meg kezdjük ott maga Toryama egy interjúban adta elő hogy milyen erős Goku God formája bills-hez és Whishes képest. SSGOD GOku 6 Bills 10 Whis 15, ezek szerint Blue Kaioken simán erősebb volna erősebb mint Bills, 2X Kaioken meg már Whis-en is túl tenne.

    Bár tudom élvezni kéne az Animét, de engem azért zavar hogy ez a skálázás teljesen írreális :U Azért a Dragon ball Z-ben nem volt ilyen, ott azért meg volt írva melyik karakter milyen erős. Nem akart Rohsi mester Cellnek ugrani hogy keménykednek :DD

    De még egy érdekesség, ha Goku God formában van ugyebár és ott átváltozik még Super Saiyanba akkor nem vonatkozna rá megint az 50X szorzó? És akkor 6X50
    300 VS 10 ( Toryama erőskálla alapján)
    Arról meg ne is beszéljünk Vegito milyen erős volna SSGSS-ban, jártam pár amcsi kocka forumon is ahol a Z-ból ki indulva azt számolgatták milyen overkill brutális Karakter volna Vegito Blue formában.

    A másik meg hogy a SS God vörös, a SSJ Sárga aurával rendelkezik. Ha a kettőt együtt használja a Narancssárga sokkal reálisabb lett volna.

    Várok pár választ, tudom hosszúra sikeredett de úgy jól esett ki írni magamból ;]
    Magamon kívül nem ismerek ekkora Dragon ball rajongot :))

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    Jó kis kawai zene csinos lányokkal :D Dragon ball Super Ending zenéje mellesleg :D [link]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    Amúgy kicsit átnézve a topikot nem csak én bukok a Japán csajokra, de vannak szép kínaiak is. :))
    Amúgy magyarországon hol ismerkedhetnék ázsiai lányokkal? :DD
    [link]

    Itt egy kép a videóbók amit linkeltem, ez is Beautiful kis Kínai csajszi tök aranyos :)
    Amúgy Szolnok megyében lakok és itt nem igazán látni Ázsiai lányokat :))
    Akik meg itt vannak nagy rész közelembe még a magyart is törik, rengeteg a dikkes.
    Ez azt jelenti hogy egy 10 perces beszélgetés alatt képesek elsütni a dikk és jáá szavakat vagy 20X amitől én falnak megyek. Külsőre nem rosszak, de amúgy se kawaik. :D

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Mister_X #41150 üzenetére

    Kösz a gyors választ! :D
    Igen a lány a videóban is cserediák,de taiwanra már rég haza is ment. gondoltam hogy túl sok megoldás nincs rá. :U
    Pedig megmutatnám neki a táncomat, és elhódítanám :DD Viccet félretéve akkor úgy látszik túl sok esély nincs erre idehaza. :DDD

    Akkor marad a B terv :D ázsiaira hasonlító csajt felcsipni, aztán hajat belőni és egy Kimonot ráadni.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    One Punch man második évadról tud már valaki valami újat ? :) Én már nagyon vároM :)

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    Üdv! Gondoltam írok már ide ha már néha animét is nézzek! :D

    Még Régen 1999-ben láttam elsőnek RTL 2-őn a Digimon Adventure-t, folyton németül néztem az német adokon. 2004-ben már a negyedik évad ment, akkoriban nagyon bele voltam bolondulva, viszont 2006 fele jött magyar szinkronnal. Amerikai háttér zene és a borzalmas magyar szinkron, semmi köze se volt az eredetihez. Kettő együtt úgy szíven ütött hogy 13 évesen nem is néztem inkább, már gyerekként is hülyeségnek tartottam.

    2012-ben 19 évesen végig néztem Japán szinkron magyar felirat, hatalmas élmény volt. Végre értettem miről van szó és lelkileg sokkal komolyabban hatott rám. A háttér zenék/ és a zenével a felirat.
    Nekem gyerek korrom egyik legjobb élménye volt, most 26 évesen újra elkezdtem nézni a felénél tartok.
    Azért az unalmas részeket én se szerettem de még mindig tud szórakoztató lenni.
    Kipróbáltam ismét a magyar szinkront, hányinger okkádék semmit mondó!!!! És ezért valaki fizetett? :DDD
    Ment a felirat mellette a magyar szinkron, semmi köze se volt az valós szöveghez.

    Amúgy 2015 körül jött a Digimon Adventure Try ahol kis hősein idősebb korukba ismét vissza tértek, volt benne egy kis nosztalgia hogy a szereplők is vissza vágytak a múltba. És tetszett hatalmas karakterfejlődésen mentek keresztül hogy sokkal nagyobb felelőséget vállaltak a harcok okozta károkért.

    Szóval Digimimon szerintem még mai napig is egy jó aranyos kedves kis anime. De sziguan csak feliratosan! :)

    Amúgy az új Avatarom A Ranma 1/2-ből, még nagyon friss ma reggel lett beállítva. :D

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Synthwave #43039 üzenetére

    Köszönöm az ajánlásokat, hát tervbe a One Punch man új évadja van meg a nyáron folytatódó DB Super.

    Esetleg digimon második és harmadik évad volna tervbe de nincs hozzá magyar felirat :( Valami 7-10 részhez van felirat a harmadik évadból. Esetleg még a jövőben megszeretném nézni az Intial D-t is ha már annyi meme készült belőle. Néhány zenéjét imádom amúgy.

    Így az elmúlt évekbe láttam még pár nagyon jó animét, a Kanabery Iron fortress is tetszett, a Kotoura-San is jó volt de kicsit túl szomorú.

    Dragon ball Kait is nem rég néztem végig, animációban jobb de a Z hangulata jobb volt a háttér zenék miatt. :Y

    A digimon negyedik évad volt az utolsó amit láttam, utána a többi már el lett rontva. De az első 3 évad volt belőle az igazi számomra. A Beyblade első 3 évadját láttam és imádom is, első évad magyarba elsőnek 2003 Március 15-én vetítették a TV 2-ön. Ennyire megragadt bennem az első vetítés dátuma hogy fejből fujom. :))

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz F34R #43043 üzenetére

    A Z-hez a felirat valahogy nem volt az igazi, a 128 résznél például valami túl fejlett a magyar szinkronba mondott szövegeket írta bele a felirat fájlba. Hát így én is tudok fordítani, ennek sok értelmét nem láttam ha nem tudtam mi a jelentése.

    A Dragon ball Kait csak azért néztem mert kíváncsi voltam mit mondtak valójában, és a Naruto-kun oldalon jól fordítanak le animéket. Ezért is néztem meg a Kait végül, a Z-hez nem mindig volt jó a felirat meg túl hosszú.
    De majd egyszer a Z-t is újra nézzem :))

    Ja " én a Kait japán szinkronnal néztem". Nem ENGDUbbal.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Synthwave #43046 üzenetére

    Igen nekem szomorú volt, de egész jó volt voltak benne vicces részek. :)

    One punch man második évadjára leszek kíváncsi, De megjelenés után se akarok egyből nézni megvárom amíg megjelenik pár rész. És lesz mit egybe megnézni :D

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    Na egy pár hete végig néztem a digimon adventure első évadot :) Hát mit mondjak azért hiába néztem japán szinkronnal volt benne unalmas rész amit áttekertem mert untam és ez nem volt ritka. Még 19 évesen néztem újra sokkal nagyobb élmény volt. Minden esetre érezni hogy ez még gyerekeknek készült,

    A Digimon Adventure második évadját is nézegettem azóta az első évad folytatása, hát itt is tekertem eleget ugyan az nagy részt mentsük meg a világot ismét. Úgy a 31 résznél tartok benne néha néha itt már van néha akció is végre "BlackWargreymon miatt" De úgy ez se az igazi valahogy, nem a legjobb

    Azért van fény az alagút végén, a régi legendás Digimon Tamers japán szinkronnal töltöttem le mert 2 éve megjelent az 1080P-s verzió. Második részt néztem idáig csak meg, animáció minőségi mérföldeket lépett előre, a történet háttér zenék az egész fealing érződik ez már nem holmi gyerek mese. Azt olvastam a Tamers egy horror anime író készítette azért van ekkora ugrás az első 2 évad után. De ezt végre felnőtt fejjel is tudom élvezni végre nem kell tekergetnem mert unom az egészet. :C Azért néha néha vannak felvezető részek amin azért érezni csak részben gyerekeknek lett írva de még nézhető nem olyan unalmas mint az első 2 évadba ahol a semmiről beszéltek 5 percen át.

    Ahogy utána néztem netten valóban a 3 évad a legjobbja a az egész digimon szériának, mások is ezt tartják a legjobbnak. Azért örülék hogy így 26 éves fejjel végre leköt végre egy digimon évad :) Amúgy tegnap néztem meg a One punch man második évadjának első részét az is nagyon klassz votl :)

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    Most értem haza buliból, de indulás előtt pont életem első fordítását csináltam.
    A Digimon Tamershez csak 7 részhez készült magyar felirat, mivel én nem tudok japánul ezért kerestem egy angol subos fordítást. És programmal elkezdtem fordítani a nyolcadik részt, hát mit ne mondjak így kezdőként jó kis feladat. Nyilván néhol vannak hibák de egész jól megy.

    60-90 perc is van ameddig egy rész le tudok fordítani, és hát így át gondolva nem is igazán éri meg szenvedni vele. Itt egy részlet a fordításból :)

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák