Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz PR0JECTNR56 #8462 üzenetére

    Aki megnézi az Onizukát, annak szinte kivédhetetlenül az egyik kedvenc karakterévé válik. :DDD Atyaég, röhögök, ha csak visszagondolok. :DDD

    ______________________

    Én most a Shigofumit (+ special) néztem meg.

    Misztikus, filozofikus dráma, nekem igazán tetszett. Túlvilági postások, akik tiszta érzésű (szeretet, gyűlölet) holt lelkek utolsó üzenetét, egy levelet kézbesítenek a még élőknek. Nagyon érdekes volt, mint hatottak ezek az üzenetek a földi döntésekre, pedig ez (szinte) csak a körítés. Az alapötlet élőszereplős sorozathoz is kiváló volna. A sorozat első felében olyasmi volt a koncepció, mint a Szellemekkel suttogónak: epizodikus történetek, néha több részre húzva egy-egy sztorit, a fő szál lassú bevezetésével. A második felében jobban koncentráltak a fő szálra, mondjuk én nem bántam volna, ha közbeiktatnak még több epizódot, mert végül kicsit rövidnek is éreztem.

    A karakterek érdekesek, a fő karakterek háromdimenziósak, és még az epizódok szereplői is valósnak, élőnek tűnnek, indíttatásaik és lelki nyomoraik megérthetőek, még ha nem is értünk egyet velük. A válságok, amiket ezek a levelek felszínre hoznak, pedig igazán kemények, a szó szoros értelmében, emberiek és gyarlósággal töltöttek. Bár más hasonlót még nem láttam, de azt írják sokan, hogy a hasonló témájú sorozatok közül ez emeli ki a leginkább.

    A grafika mai szintű, nem túl rikító, egy átlagos várost tár elénk, többnyire átlagos emberekkel - már ami animében átlagosnak mondható, ugyebár. :) Ekképp a karakterdizájn talán kicsit sablonkövető, de tűréshatáron belül.

    Sok a belső vágás és a jelenet közbeni, sőt, beszéd közbeni vágás, látszik, hogy minden szót és mimikát a céljának megfelelően próbáltak kiemelni.

    A special egy kicsit ült ehhez képest, de jó, hogy van, mert szépen levezeti a történetet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák