Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _cirmos_

    őstag

    válasz Tony79 #1635 üzenetére

    igen. a minimálbér Ł5.05/óra, ebből lejön maximum 10% adó és 11% tb-járulék, de ezeket elég rugalmasan kezelik, a tényleges érték 12-18% között mozog, heti 30-40 óra munka mellett.

  • Bondi

    csendes tag

    válasz Tony79 #1635 üzenetére

    >Én is készülök Angliába dolgozni,ügynökségen keresztül.A hungarian bussiness group által.Esetleg ha volna élménye velük kapcsolatban vknek megköszönném ha megírná.

    Haha... Tegnap kaptam tőlük egy üzenetet az iwiwen (gondolom, még pár ezer többi külföldön lévő magyarral egyetemben), idézem:

    Kedves Angliában Élő!

    Cégünk, a Hungarian Business Group Kft. munkaerő-közvetítéssel foglalkozik és olyan, az Egyesült Királyságban élő munkatársat keres, aki kintről segíthetné munkánkat.

    Teljesen törvényesen alkalmaznánk a kinti kollégákat, akiknek feladata a következő lenne:
    - munkahelyek keresése
    - munkák „felhajtása”
    - hivatali ügyintézés
    - partner munkaközvetítő cégekkel kapcsolatfelvétel

    Cserébe mi minden egyes sikeresen kiutaztatott ügyfél után fejpénzt fizetnénk.


    A gond szerintem az egészben az, hogy egy ilyen melóért nem holmi fejpénz járna, hanem legalábbis fifty-fifty. Avagy még én fizethetnék fejpénzt egy otthoninak, ha biztos melóra ki tudnék hozni ide embereket... Toborozni szerintem a legkönnyebb, adni nehéz.

    Érdekelne, hogy egyáltalán mit tudott ígérni ez a Hungarian Business Group?

  • PaladiN

    aktív tag

    válasz Tony79 #1648 üzenetére

    Szerintem ez egy nagy ..... :(
    Minden költséget rád hárítanának, míg ők nem kockáztatnak semmit. Ez így nem korrekt. Pláne hogy Bondiékat is olyen szöveggel keresik meg. :(
    Ez az a vállalkozás ahol a hülyékre utaznak, és mindenben arra hagyatkoznak hogy nekik ne kelljen semmitsem tenni. Kicsi cég lehet semmi, vagy szinte semmi háttérrel, vagy ha nem így van akkor a profitot minednnél előrébb teszik.
    Itt a fórumon ki merem jelenteni hogyha valaki lerak az asztalra ennyi pénzt akkor megkapja tőlem ugyanezeket a garanciákat.
    Hogy egész pontosan fogalmazzak akinek van ennyi pénze és elolvassa az eddig felhalmozódott információkat akkor ugyaott fog tartani, de az is lehet hogy több infót lehet innen összeszedni, mint a fent említett cégtől! :)

    Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

  • PaladiN

    aktív tag

    válasz Tony79 #1651 üzenetére

    Esetedben sok sikert kívánok. Mint ahogy írtad is, én is sokallom ezt a pénzt.
    Viszont ha neked arra van szülkséged hogy valaki fogja a kezed, még ha ez a valóságban nem is telejsen így van, ha jól értettem, akkor remélem hogy jól választottál. Én a cég helyében inkább úgy csinálnám hogyha már úgyis kint élek akkor valóban kézfogós módzserrel csinálnám, avagy lenne egy ember aki effektíve csinálja. Bár jobban hiszek abban hogy itthon felvesznek, és az odaérkezésed után röviddel már dolgozhatsz.
    Szerintem ez a változat ugyanis kevesebb buktatóval járhatna a számodra.
    A kinti munkatárs kereséssel minden rendben lenne, de ez a fejpénz dolog engem inkább elbizonytalanít, minthogy komolyabb cég benyomását kelti.

    Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

Új hozzászólás Aktív témák