Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz tildy #19464 üzenetére

    Aha, ertem. Nyilvan nem kozkorhazra gondoltam otthon, hanem kifejezetten fizetos helyre. Anno csak kivancsisagkeppen megkerdeztunk egyet, azt mondtak, hogy 450k, ha mi intezzuk az elszamolast, 650k, ha ok csinaljak a burokraciat is -- ez utobbi az jelenti, hogy bemondjuk a nemet biztositasi szamunkat, es kesz. Irtozatos osszegek, de ezek szerint a nemeteknel ennel tobbet szamlaz egy korhaz a biztositonak.

    Erdekes, amit a nevekrol irsz. Nem ertem, hogy a szules es az anyakonyvezes miert tartozik ossze egyaltalan. Nalunk ugy adodott, hogy a szules pillanataban nem volt meg neve a lanyunknak (azt gondoltuk, hogy meg van egy kis idonk eldonteni :) ), es harom napig nem is volt. Ezek utan ket kulonallo dolog van: a szuletesi bizonylat es az anyakonyvezes. Anyakonyvezni olyan neveket lehet, amit az adott orszag elismer (altalaban), de a szuletesi bizonylatra az egvilagon barmit ra lehet irni, mert az csak arra valo, hogy a korhaz hivatalosan jelezze, hogy igen, itt megszuletett valaki. Tehat ha esetleg Mo-n (vagy akarhol mashol) szuletne, akkor arrol kapnatok valami bizonylatot, amit utana az adott orszag (UK) anyakonyvezesi proceduraja soran benyujtanatok.

    Szoval szerintem a nev nem lenne problema, meg a klinikak is extra minoseguek, de nyilvan egyeb szempontok is vannak, szoval csak erdekessegkeppen irtam ezeket.

    Egyebkent is celszeru az allando tartozkodasi hely kornyeken keresni egy helyet, ahol szulhetsz, mert nem tudod pontosan, hogy mi mikor fog tortenni. (Azert nem irtam korhazat, mert pl. Hollandiaban a gyerekek egesz alacsony szazaleka szuletik csak korhazban. "In the study of nearly 150,000 low-risk women in the Netherlands who gave birth between 2004 and 2006, 92,333 had a planned home birth and 54,419 had a planned hospital birth.")

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák