Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ksanc

    őstag

    válasz szili.tamas1 #949 üzenetére

    Elvileg egyszerű, pláne ha van root.
    Én cwm-el még nem próbáltam, közvetlenül a system.img-be pumpálom a fájlokat és azt flashelem, de csak factory resettel együtt ment tutira. Biztosan ki lehet taktikázni valahogy én nem nagyon foglalkoztam vele. Az biztos, hogy az eredeti rendszerrel készült data backup-al nem fog működni, tehát azt elfelejtheted. Vagy megmókolod azt is...

    - fogod a kedvenc launcheredet, feltelepíted és beállítod alapértelmezettnek.
    - megnézed a data/app-lib mappában, hogy milyen lib fájlokat használ
    - készitesz egy update.zip-et, belerakod a kedvenclauncher.apk-t meg a .so fájlokat és a megfelelően megírt scriptet. Ezzel .apk fájlt berakod... rendszertől függő, pl. 4.2 alatt /system/app/Launcher2.apk helyére, 4.4 alatt pedig /system/app/Launcher3.apk helyére. A .so fájlokat pedig a /system/lib mappába.
    Ezután a scripttel még beállítod a jogokat. Ha szerencséd van és a /system-ben található fájlrendszerben van szabad hely, akkor simán menni fog. Ha nincs, akkor helyet kell csinálnod valamiknek a törlésével. Na én ezért mókolom közvetlenül a system.img fájlt. Csak ahhoz meg linux kell.
    Az Apex launcher-nél pl. egyszerű a dolog, nem használ külön lib fájlokat, csak az .apk-t kell betenni.

    Ha nincs root, akkor annyiban bonyolultabb a dolog, hogy nem férsz hozzá közvetlenül a /data tartalmához, ezért vagy cwm, vagy Flash Tool vagy akármilyen alkalmas mentésből kell kiszedned a fájlokat.

    Ha nem akarsz factory resetet, akkor mindenképpen kell egy wipe cache/wipe dalvik és talán elindul. Mondom, én így nem próbáltam.

    Mellesleg ezzel a módszerrel bármilyen appot be lehet tenni rendszeralkalmazásnak (tuti módszer, csak kicsit bonyolult :) ),nem lesz gond az userdata-val sem, de a launcher speciális eset :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák