Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz Crytek #46790 üzenetére

    Kína és a tesztelés nagyon is létező dolog. Vagy szerinted pl. Huawei nem kínai? Tudomásom szerint én már dolgoztam náluk, szóval van egy apró rálátásom arra, hogy milyen tesztek mennek le egy-egy terméken. Mint ahogy írtam is: nem kifizetődő hulladékot gyártani. Súlyos dollár százezrek és milliók mennek egy nap alatt a semmibe, ha a sor selejtet gyárt.

    Mivel már nem létezik az a cég jogilag, akikkel dolgoztam, így leírhatom ide, hogy legyen némi anyagi érzékeltetése annak, amiről beszélgetünk: egy óra kiesés kb. 5 millió HUF kár / sor. Ebben a gyártó egységben egykor 16-18 gyártó sor ment. Kezd el felszorozni.... Kiesésnek számít az is, ha folyamat teszthibás panelek jönnek lefelé. Az még nem selejt, de pl. egy proci csere lazán 30k és megy vele a flash IC is, mert kimelegszik, ami megint 20 ezer körül van...

    Szóval bízhatsz benne: a teszter nem érted van ott, hanem a gyárért. Csak az tudja megfogni még időben a hibákat. Na meg ugye nem véletlen van FPO gyártás.... Igen: Kínában is....

Új hozzászólás Aktív témák