Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rawulf

    őstag

    válasz Rick4 #4383 üzenetére

    Rick4 barátom, azért legyünk már őszinték, hogy az 50-80k összehasonlítás a részedről eléggé valótlan. Egy mostani 50k-s kínai telefon inkább egy 100k fölötti hazai telefonnal van pariban. Az, hogy esetleg valami "pult alatti" áron kapsz telefont, nem alap az összevetésre és egy használt Galaxy SII sem (amiért jó állapotban még simán 80k-t elkérnek).

    Ez egy android dual sim-es topik. Van topik arra, hogy "milyen telefont vegyek egyáltalán" és szerintem a vásárlási folyamatokat, vámolást, stb.. sem itt kellene megbeszélni.
    (Xiami MI-2 telefon sem ide való, ha jobban belegondolunk.)
    Én a magam részéről be is fejeztem az ide nem való telefonok emlegetését.

    Ha valaki nem ért a telefon buheráláshoz (magyarítás okán), nincs ismerőse, aki bagóért/csokiért segítene neki és az angol nyelvű menü is kínai számára, annak nem igazán éri meg ilyen telefont vennie szerintem.
    Az új típusoknál nagyon mellé lehet nyúlni. Jó, ha van infó arra, hogy mit érdemes ezek közül megvenni, esetleg megvárni a "rev2" típusokat.
    Van rá lehetőség, hogy egy normális kereskedő ellenőrizze a cuccot, mielőtt elküldi neked. Csak kérni kell!
    Én már ódzkodom a magyar menütől, mert az angol menüben jobban eligazodom.
    Aki nem képes saját maga intézni a vásárlást és garanciát (írásban angolul tárgyalást), az szintén kevesebb előnyt élvezhet anyagilag.

    Egy nagyon lényeges dologra is felhívnám itt a figyelmet. Apple fan ismerősöm állandóan azt hozza fel, hogy az ájfónt egyből cserélik, nincs javítgatás.
    Nost az én következő kínai telefonomra is igaz lesz ez. Egyből cserélik ha gond van.

    Tudomásul kell azt is venni, hogy sokszor hiába nézik a magyar emberek, hogy mennyi jüan valami, amikor az állam külön támogatja ott a belső piacot, azaz nagyobb különbségek is lehetnek az export és ottani lista ár között.
    A magyar kereskedőkről és szervizekről pedig nincsenek jó tapasztalataim.
    Nem ajnároznám őket ennyire.

    A fentiek alapján tehát számomra fél áron (vagy jobb árban) vannak számomra ezek a kütyük a hazai választékhoz képest.

    Egyébként egyre jobbak ezek a telefonok és tavasszal szerintem a minőség sem lesz már kérdés.

    [ Szerkesztve ]

    "Please state the nature of the medical emergency."

Új hozzászólás Aktív témák