Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • citkar

    addikt

    válasz WOT-H-A-C #132683 üzenetére

    Összeszerelés jónak tűnik, nekem az üveges és a fémes hátlapok tetszenek, így ez is tetszik, fekete-arany, főleg emiatt fogott meg :)
    Most gyári OS van rajta, amin nincsenek google alkalmazások, ezt próbálok varázsolni rá, GMS installerrel egyelőre nem sikerült, de próbálgatok.
    Még nem költöztem át rá, így még nem is telefonáltam vele. Talán egy-két nap s lesz rá időm, csak a gogole alkalmazások kellenek a mindennapokban, addig a régit használom.

    Ha van ötlete valakinek, mivel próbáljam (root nélkül), örömmel fogadom.

    [ Szerkesztve ]

  • citkar

    addikt

    válasz WOT-H-A-C #132683 üzenetére

    Pár napja használom, kicsit többet tudok mondani róla.
    Webshopos ROM-mal érkezett, ami kicsit problémás volt, de némi segítséggel sikerült egy gyárit feltenni.
    Működött is rendben, elég csili-vili volt, saját markettel, egyéb dolgaival, de Google appokat sehogy sikerült rajta működésre bírni. Kaptam bőven segítséget, de sem csomagokban telepítő, sem megfelelő sorrendben a saját droidomnak megfelelő nem működött. A saját marketjéből is hiába próbáltam letölteni, nem működött.

    Kaptam egy másik (talán indiai) ROM-t, ami fapadosabbnak tűnt, egyszerűbb és kevesebb ikonnal, illetve widgettel indított (a kínainál valami csili-vili képeket váltogató widget szerű dolgot el sem tudtam távolítani). Viszont ez az utóbbi ROM alapból tartalmaz Google appokat, magyar nyelvet is (bár elég sok az angol szó benne) és stabilan működik. Pár dolgot hiányolok belőle, mint a gombok hosszan nyomva tartva milyen funkciót jelentsenek (a szélső gombok működése felcserélhető). Gondoltam a saját Nubia ROM-jához valamiféle saját marketben témákat lehet böngészni (ami talán a kínaiban volt), ebben nincs, a feloldó képernyőt is próbáltam megváltoztatni, de eddig csak a hátterét sikerült. Nem tudom létezik-e a saját launcheréhez téma ajánló app, vagy weboldal, de hát másképp ez változtatható.

    A készülék anyaga jó, sőt nagyon jónak mondható. A felső és alsó káva lehetne keskenyebb, de tudtam, hogy kissé nagyobb lesz az előzőnél, még belefér.
    Telefonon nem jeleztek problémát, hogy ne hallanának, WiFi nem tűnik gyengének, ahol eddig tudtam használni most is tudom (bár nem feszegetem a határokat).
    Waze jól navigált, offline-t még nem próbáltam.
    Akkuideje jónak tűnik, de nem használok nagyon akkuzabáló dolgokat.
    A SoC teljesítménye nem túl acélos (652-est vettem), bár a ROM akadás nélkül használható, a programjaim is folyékonyan futnak, de egy játékkal szoktam játszani, ami alapból elég lassan indul el, de az előző 808-as Sanpihoz képest ez sokkal több idő ezen a telón. A játék maga gond nélkül fut.

    Egy két képet csináltam, de a kamerát kevésbé tudom értékelni, nekem már a régi is elég jó volt. A saját kamera appjában elég sok beállítási lehetőség van, sokkal több, mint az átlagban (gyári kamera applikációban ilyet még nem láttam).
    Ha nagy az érdeklődés feltöltök párat valahova.
    Ha valakit még érdekel bármi is, szívesen válaszolok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák