Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yag

    tag

    válasz citkar #131471 üzenetére

    Ó, szerintem mi voltunk a legtöbbet telefonáló érdeklődő a kereskedésükben.
    Mindeközben abban a hitben voltam, hogy egy "gyakorlott" bolttal van dolgunk aki pontosan tudja mi a helyzet ilyenkor. Persze utólag már gondolom hogy képben voltak mivel minden alkalommal amikor "vertük az asztalt" telefonon, megnyugtattak minket, hogy .... már folyamatban van a dolog ... A szerelő már megnézte, még megpróbálja .... már felhívtuk a gyártót, ....... már elküldtük, ......... már odarét, ........ kicseng ..... nem veszi fel senki ..... várjuk a gyártó válaszát ... már úton van Magyarország felé, ..... hamarosan kiér a vámról ... a héten a boltban lesz, a jövhéten postázzuk. stb-stb mondatok a telefonban. Köszi.

    Értem én, hogy többet nem tehet az ember mint érdeklődik. Azt is értem, hogy nem kötelező csere telefont adni.
    Ennyi erővel azt is mondhatták volna, hogy : Hát kérem. Ez úgy tűnik gyári hibás. Visszaküldjük a feladónak de ez eltart majd egy ideig. Mondjuk úgy legalább három hónapot. Kéri ? Igen ? Nem ? Adjuk vissza az árát ? .... persze így utólag könnyű okosnak lenni. A telefonhoz sem ragaszkodtunk volna, jönnek-mennek.

    Időhúzás volt ? Szerintem igen. A pénzvisszafizetős dolog játszott ? Folyamatosan azt éreztették velünk, hogy hamarosan megoldódik a dolog, de csak az idő telt. Megjavították ? Nem. A gyár cserélte ki a telefont ? Igen. A bolt passzolta a felelőséget ? Szerintem igen, mivel saját kontóra ezt maga is megtehette volna. Kicseréli a telefont és majd ő meg visszakapja. Én használom egészséggel és még örömömben másnak is elmesélem, milyen segítőkészek voltak.

    Tanulság számomra, hogy a Magyarországi garancia akár 6-12 hónap .. kb ennyit ér egy MO.-i viszonteladónál.
    Szerény véleményem : Legtöbb Magyar garancia jelentős része csak illúzió és az esetek 90-95%-ában ki sem derül mennyire, mivel a telefon jól működik és nincs reklamáció. Amikor meg igen akkor csak lesünk, hogy a pénzünkért szinte semmit nem kapunk nem hogy telefon, amit viszont minden nap használ az ember és a hiánya eléggé megérződik.

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

Új hozzászólás Aktív témák