Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andorfy

    csendes tag

    Sziasztok, tabletet keresnék a következő paraméterekkel:

    Hány hüvelykes legyen a kijelző? 9-13"
    Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? Mindkettő lehet
    Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés is opció? Kb mindegy, a prioritási sorrend a következő: itthon, német amazon, ebay, minden más
    Mire szeretnéd majd leginkább használni? Szinte kizárólag (offline)navigációra. Ami nekem fonots:
    - minél jobb legyen a GPS (BeiDou, Galileo, GLONASS, GPS, nem kell mind, de minél többet tud, annál jobb)
    - kijelző látható legyen napfényben is
    - az akkuidő legyen nagy
    - tárhely legalább 64GB, de 128-nál több nem feltétlen kell
    - Egyszerre nem fog több app futni, nem kell a legdurvább SoC, memóriából sem kell őrült mennyiség, de nem szeretnék egy már évekkel ezelőtt is elavult dolgot.
    - előny, de nem létszükséglet, ha lehet valami nagyon masszív autós tartót vásárolni hozzá, ami műszerfalra szerelhető (erre akár külön is mondhatnátok tippeket, hogy mit éri meg)
    Mennyi pénzt szánsz rá maximum? 100-150k körül ha lenne valami, annak örülnék, e fölé csak nagyon indokolt esetben mennék, de nem vagyok tisztában az árakkal, eddig ezt kölcsön iPad Pro-val oldottam meg, de az ide nem az igazi, késik a GPS, és az akku is csak trükközéssel bírja ki a nagyjábóli 7 órát, amit egy huzamban tudnia kéne, ha közben töltöm, akkor meg olyan forró, hogy nem lehet megfogni.

    [ Szerkesztve ]

  • andorfy

    csendes tag

    válasz Dr.NX #90910 üzenetére

    Szia!

    Terepjáróba lenne beépítve, pontkereső versenyeken navigációra, anyósülés elé, tehát az nem gond, hogy mekkora. Korábban ilyenre használtam már Panasonic ToughBook-ot, de azt teljesen fixre beépítettem, most valami olyan megoldást keresek, ami könnyen kivehető, mert vannak feladatok, ahol ki kell szállni a kocsiból, és gyalog kell tovább menni, és oda is vinni kéne az eszközt, mert az rögzíti a tracklogot is.

    A 13" nem elvárás, inkább csak lehetőség, gondoltam, ha nagyobb a kijelző, akkor nagyobb mögötte a hely az akkunak is.

    A full fényerőt sem kell 7 órán át tudnia, de ha kiszállunk a puszta közép nyáron, akkor azért jó lenne ha fel lehetne tekerni.

    Töltés is megoldható, de szeretem azokat a megoldásokat, amikben benne van a tartalék, tehát ha valami gond lenne a töltéssel, akkor sem egyből van gond, hanem kibírja esetleg az adott napot.

Új hozzászólás Aktív témák