Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tailor74

    őstag

    válasz cskamacska #31222 üzenetére

    És ezt most miért nekem címezted, én voltam az egyetlen, aki elégedett a vegák teljesítményével?
    Én ebből a csacska-macska cica harcból már régen kiszálltam. :D

    Minden esetre a megjelenés kori állapothoz képest szerintem igenis javult a vegák teljesítménye, érzékelhetően.

    Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz cskamacska #31222 üzenetére

    Ez nem igazán a fejlesztőkön múlik. A gond az, hogy amikor a Khronos átemelte a Mantle kódját a Vulkan API-ba, akkor igazából egy dolog komoly módosítása mellett döntöttek, méghozzá a bekötési modellén. Ugyanakkor a memória kezelését szimplán átemelték a Mantle-ből, ami utólag elég nagy hiba volt, mert a GCN-re volt írva az egész. Az a lényeg, hogy csak a GCN képes úgy kezelni dedikált VRAM-os memóriahalmazt a Vulkan API-ban, hogy ne rendeljen hozzá flaget, és ez számottevő hátrány a többi hardvernek, mert így az NV és az Intel olyan implementációra kényszerül, amelyben a flag nélküli memóriahalmaz a rendszermemória, vagy annak egy része. Ez az Intelnél opcionálisan kihagyható, lévén IGP-ről van szó, eleve látja a grafikus rész a rendszermemóriát, de egy GeForce-nál nem, itt meg kell határozni, hogy maximum mekkora halmazt olvashat és írhat a hardver a processzorral együtt.
    Erre a problémára reagál a dedikált allokáció, ami tulajdonképpen még a lokális flages memóriahalmazból ki tud jelölni olyan allokációkat, amelyeket a program elszakíthat a meghajtótól. Ezek ugyan a lokális memóriahalmazba tartoznak, de a kijelölt részre nem vonatkozik a flag. Ennek az előnye, hogy utólagosan kezelhető a Vulkan API rendkívül GCN-orientált memóriadizájnja, viszont hátránya, hogy az így írt alkalmazások máshogy kezelik a memóriát az érintett hardvereken, ami limitációkkal jár.
    Jelen formában az id úgy döntött, hogy inkább memóriát áldoznak be a sebességért, ami persze a 3 GB-os GeForce-okat rosszul érinti, de a 4+ GB-osakat már jól. Nyilván a 3 GB-os 1060-nak jól ki lett baszarintva, de a többi erősebb hardver inkább nyer ezen.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák