Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz schawo #17044 üzenetére

    Nézd, nekem nem tűnik jó ötletnek a DX12/Vulcan API küszöbén, vagy már inkább benne, attól függ honnan nézzük olyan GPU-t venni, amit minden szempontból a DX11-re gyúrtak ki, amennyire csak lehetett. Pláne nem ilyen 980 Ti árban. Ha azt veszem, hogy ennek ellenére nem sokkal gyorsabb a 980 Ti a Fury-nél, és nem sokkal gyorsabb a 390X-nél a 980, így számomra az AMD megoldások továbbra is mérföldekkel szimpatikusabbak. De ez nyilván mindenkinek a maga döntése.

    (#17045) Keldor papa: Valamit akkor rosszul csinálsz. :P 8800GTS 320MB után HD3870-em lett, jó volt. Utána a 4890 is állta a sarat a GTX260 ellen. Utána 5850-et vettem, 3 éven keresztül vidáman elvitt mindent magas grafikán, korrekt zajszinttel a ref hűtővel, az egyik legkedvesebb VGA-m volt. Utána 7950/7970, azok is a mai napig remekül állák a sarat, sőt, mikor a 7970 kijött, még a GTX680 volt az ellenfele, most már ehhez képest a GTX770 is már van, ahol kikap tőle. A 290-em is remekül teljesített, mikor olyanom volt fél évig, és most sincs okom semmi panaszra a Tahiti-LE magos "7870"-emmel, teljesen jól elfut rajta még a BF4 is High-on, élsimítással, ami szerintem ennyi pénzért igen korrekt.
    Szerintem sokaknál itt van a galiba, a csodát várják ahelyett, hogy használnák. Ehhez képest az NV-nél senki nem várja a csodát, hanem évente cserél mindenki, mint a katonatiszt. Ott tök természetes, hogy csoda nincs, és az egyéves hardver már elavult, venni kell újat. :DDD

    (#17046) oAcido: 600Mhz? Érdekes. Itt alaposan megnézték, adtak is neki rendesen, és nem látom nagyon 850Mhz alatt [link]. 600Mhz-es esésekkel a sebességkülönbség sem csak néhány % lenne a Fury-X-hez képest. :N

    (#17047) Keldor papa: Miért nem inkább a TPU méréseit nézed? Ott sokkal korrektebben mértek.
    Ott a Nano 186W-ból kitolt 98.6FPS-t Metro alatt míg a 980 Ti 211W-ból 110FPS-t. Szerintem ez sokkal reálisabb mérés, mint amit itt peak értékekkel dobálnak. Így hatékonyságra a két kártya kb. egyforma volt.
    Szerintem ez a kép is elég beszédes: [link].

    (#17048) mcwolf79: Köszönjük, Emese. :U

    (#17050) schawo: Sanszosan visszafogja a 64ROP, legalábbis a legtöbb tesztből ez jött le, mivel sokszor nem nagyon tudott elmenni a Hawaii-októl, miközben minden másban lényegesen erősebb.
    A jelenlegi trendek alapján viszont egyáltalán nem baj, hogy van benne bőven ALU kapacitás tartalék.

Új hozzászólás Aktív témák