Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz MiklosSaS #172 üzenetére

    Tudom, nem most lehet majd összehasonlítani. Talán karácsony, legkorábban,amikor már nem csak egy fecske...

    Szerintem az AMD megint mellélőtt, csak megint nem láthatta, Hogy tényleg megvalósul-e majd az, ami most megvalósulni látszik. Már sokan keresték, hogy a bulldozer két okból lett sikertelen, az egyik hogy throughputra tervezték, és nem jött el időben a párhuzamosítás, meg mert magas órajelre tervezték,és nem kapott jó gyártástechnológiát. Az most se lesz látszik, hogy inkább érdemesebb hdl segítségével több tranyót pakolni össze, 3-4GHz közé, mint próbálni efölé menni. Tehát a bulldozer semmiképp se lenne jó a jövőben. Ha jól Tudom nem is szakítanak teljes mértékben a cmt vel.
    Szóval szerintem az excavatorból azért még lehetne ellőni egy patront. Lesz is elvileg excavator+, csak az a hivatalos roadmapekben csak a Bristol ridge apuban fog helyet kapni. Nekem van egy olyan értésem, h hiába siet annyira a zennel, nem fog hamar eltűnni az excavator, már csak azért sem, mert a raven ridge csak 2017-ben jön. Én azon se lepődnék meg, ha az alsóbb szegmensekbe nem is zen jönne, Hanem excavator sokáig. Méghozzá a finfet drágasága miatt. Tehát szerintem lehet, hogy lesz 4-6-8 magos excavator, Későbbi 8-16 magos zen. De lehet, hogy a CPU szegmens már annyira nem megy hogy nem is próbálkoznak semmivel.
    Szóval azért Tolják szerintem nagyon, mert eddig a bull szar volt, és meg Mert nincs benne több, hiába shrinkelnék finfetre v fdsoira, nem lesz több GHz, mint négy egyik nodeon se, tehát most még egy utolsó villanás lehet, egy milyen szép lehetett volna, aztán kiöregedett végleg.

    [ Szerkesztve ]

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Aktív témák