Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Senki9876 #58711 üzenetére

    Akkor lényegében visszaállt [link]

    Egyébként igen, én a fenti ábráról tudtam, ami még ezt a 6-8e eurót mutatta szeptemberben.
    De attól még hivatkozni lehet rá!

    Már nem tudom kitől hallottam, hogy az ember azt gondolná, hogy amikor infláció van, akkor a cégek nehéz helyzetbe kerülnek, merthát a kereslet csökkenhet, recesszió stb. De valami cégvezető azt nyilatkozta, hogy dehogy, inflációs időszakban a legkönnyebb árat emelni, mert az emberek benyelik.

    Ebben az országban, ahol a lakosság fele-harmada úgy tudja, hogy a miniszterelnök nem támogatta az általa megszavazott szankciókat. (Vétózás helyett győzedelmes belföldi médiacsatákkal védi meg az országot a fenyegető szankciós bombáktól. Elnézést.) Szóval ez működik. Persze nem csak nálunk. Szerintem simán beveszi a közönség a költségek emelkedését és lehet, hogy te ábrákkal tudod bizonyítani, hogy dehát a szállítási költség az már nem. És? Megvonják a vállukat és azt mondják, hogy jó, akkor a szállítási költség nem. És akkor százmillióból néhány már esetleg tényleg értesül arról, hogy a szállítási költségekre hivatkozni már csak üres duma.

    Mindazonáltal én köszönöm az infót.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák