Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Yany #58695 üzenetére

    4080 mérések vannak már rendesen, de nem futottam át őket annyira, hogy konkrétan mik vannak. Igazból pár naponta változik a PDF. Nemrég észrevettem, hogy az architecture anyagba is került pár új slide, például a parancsmotorról, ami egyébként tud egy meglepő dolgot. Szóval nagyon változik jelenleg minden, és ezt amúgy tényleg nem követi a lábjegyzet, már egy csomó dolog máshova mutat. Majd valószínűleg a héten véglegesítve lesz.

    A perf/watt egyébként attól függ, hogy hol mérik. Van ahol rendesen odaver az új kártya a RTX 4090-nek is. Ha ott nézik a perf/wattot, és főleg konnektorból, akkor ott például nagy lehet az előny, mert a 4090 rég procilimites, amikor a Navi 31 a specifikus multi-draw gyorsítóival még skálázódik, mert leveszi a munkát a GPU-ba épített specifikus hardver a CPU-ról. Szóval csak program kérdése, hogy az AMD kihozza a legjobbnak.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • b.

    félisten

    válasz Yany #58695 üzenetére

    Pont az előbb linkeltem be az Nvidiásba az Ada-t [link] amúgy, közel 50% ot lépett előre az RDNA2 höz az is hatékonyságban, úgy hogy ők 301 Wattos fogyasztást mértek. A 4080 jobb perf/ wattban mint a 4090,legalább is TPU szerint, aztán meglátjuk majd ki mit mér, mert pl Tom's -s szerint 251 W a valós fogyasztása ,nem 300 W .

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák