Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pug

    veterán

    válasz Simid #53820 üzenetére

    Schuldi, IF , nem interposer.... :R

    A cross chiplet vs same chiplet different CCX latency test-re tudsz nekem dobni egy linket, (nem sikerült ilyet találnom, valeszeg extra balfasz vagyok ma :DDD)?

    [ Szerkesztve ]

  • Petykemano

    veterán

    válasz Simid #53820 üzenetére

    Mert a matissnál az azonos lapkán lévő, de másik CCX-ben található mag pont ugyanolyan késleltetéssel érhető el mint a másik lapkán található mag.

    Így van:

    Szerintem annak az az oka, hogy valójában nincs kapcsolat a két CCX között nincs kapcsolat.
    Tehát az adatforgalom vagy az IO lapján megy át, de mivel sehol nincs L4$ ezért esélyesebb, hogy a CCX-ek közötti adatcsere valójában a memórián keresztül történik.

    Azzal kapcsolatban nincs információm, hogy egy interposer a késleltetést csökkentené-e.
    Arra vonatkozólag viszont van mérés, hogy interposeres adatkapcsolat mennyiben csökkentené a chipletek között zajló adatforgalom energiaigényét:

    "LIPINCON operates at 0.3V and has a bandwidth of 8Gb/s per pin and 320GB/s total bandwidth. Bandwidth density is claimed at 1.6Tb/s/mm2. It has an energy efficiency of 0.56pJ/bit. For reference, AMD’s non-interposer Infinity Fabric consumes ~2pJ/bit, while Intel has claimed as low as 0.3pJ/bit for EMIB, and 0.5pJ/bit for MDIO."
    [link]

    Itt van egy érdekes tisztázó:
    "EMIB and interposers are at the silicon level whereas Infinity Fabric is more of a protocol. Interposers are basically big (think ~800 mm2, right up to the 193i immersion stepper reticle limit) large geometry (think ~90nm node) silicon chips which are used as interconnect fabrics who communicate to their top chip(s) with small diameter microbumps. In essence, you can think of EMIB as a smaller interposer that only connects at the edges of the chips. Both use small (~50 um diameter) ubumps."
    [link]


    Szóval szrintem nincs kapcsolat a CCX-ek között még akkor se, ha egy lapkában vannak. Különben annak gyorsabbnak kéne lennie. Ha viszont interposerre kerülnének a lapkák (ad absurdum az IO lapka mint aktív interposerre kerülnének rá a compute chipletek), akkor az összes CCX egymásközötti kapcsolatában gyorsulásnak kéne bekövetkeznie.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák