Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Abu85 #49808 üzenetére

    A Van Gogh elviekben 8, a Rembrandt 12CU-s lesz, RDNA2.

    Azt gondolnám, hogy a cache rendszer felturbózásának épp az APUk szintjén kéne legnagyobb hatásnak lennie. Ha 80CU-t elvisz 512GB/s (256b, 16gbps) akkor a 8CU-hoz a LPDDR4X/5 által kínált ~50GB/s a korábbi sávszélhiányos állapothoz képest bőséges és ezen a Rembrandt 12CU-ja sem változtat érdemben, amennyiben az már valóban DDR5-tel jön.

    Az AMD korábbi - általad is gyakran hangoztatott - álláspontja az volt, hogy növelni-növelni az IGP-t és az volt a félelem, hogy fel fogja zabálni a dGPU-k alsó szegmenseit. Aztán ez végülis nem igazán következett be eddig. Azok a nagyon topa videokártyák tűnhettek csak el, amit korábban csak képadásra használtak.
    Igen, igen, tudom, hogy az intel igp 70%, de a várakozás/félelem az volt, hogy a képadáson túli alsóbb, mainstream szegmenseket is megeszik az apuk és az nvidia kiszorul a piacról.

    Lassan eljutunk oda, hogy 1080p-t magasabb részletességgel is el fogják vinni az ilyen rembrandt féle apuk.

    Viszont most hogy az intel is dgpu-t fejleszt és az AMD is versenyképes a dGPU-k piacán, mit látsz, továbbra is fennáll az a szándék, hogy az apuk elvigyék az olcsóbb dGPU-k piacát, vagy most már mindkét cég inkább piaci lehetőséget lát benne? Tehát minimál APU-k és külön értékesített belépőszintő kártya, amin 1 tile/chiplet van.

    A másik kérdésem pedig arra vonatkozik, hogy ... nagy a láz az új gpu-k körül, de ezek azért egyre drágábbak. Nekem gyakran jutott eszembe, miközben röpködtek itt az $500-1500 árak, hogy valaki győzzön már meg arról, hogy inkább ezt vegyem meg és ne valamit cloud gaming szolgáltatásra fizessek elő havi $5-10-t.

    Ezt se teljesen értem. Az 1080p-t lassan elviszi egy apu is. Nekem az az álláspontom, hogy ha valaki keveset játszik, a játék grafikájával kapcsolatban kompromisszumkész. Szerintem az a ritkább álláspont, hogy én évente csak pár napot játszok, de akkor legyen brutálszép. Biztos van ilyen is, de szerintem ez a kivétel.
    Szóval egy apu lassan elviszi az 1080p-t. Ha nekem 4K tévém van és azon szeretnék játszani, akkor arra van élvezhető cloud ajánlat?

    Nyilván apuval a 4K-t nem lehet elvinni, de az 1080p-t igen. Feltehetőleg azért van az, hogy sok esetben a 1080p cloud gaming ingyenes. De ha a saját apum elviszi, akkor mi vinne oda? Legfeljebb az ingyenes játékkínálat.
    (Valami biztos lesz az ingyenesben, nagyon szar minőség, vagy reklámok, amivel igyekeznek majd átterelni a tagokata fizetősre)
    Ha jobb minőségre vágyom, 4K-ra, mi vinne rá saját $1000-os videokártya vásárlására, amikor ebből minimum 5 évre elő tudok fizetni cloud gamingre és ott 2-3-4 év múlva is a legjobb hardvert fogom kapni?

    Értem persze, hogy vannak olyan fps játékok, ahol számítanak a milliszekundumok, de azon kívül.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák