Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Abu85 #26236 üzenetére

    "Attól, hogy nincs swap állományod semmivel sem leszel gyorsabb, úgyis ott lesz minden a memóriába, amire szükséges van."
    Pont ezért gyorsabb ez a mód, mert minden a memóriában van, ami gyors, semmi nem kényszerül a lassú (mert a rendszermemóriához képest az SSD is csigalassú) háttértárra. :D

    "Annyi a különbség, hogy swap állomány nélkül kockáztatod a programfuttatás összeomlását a memóriából való kifutás miatt."
    Pontosan. Nincs hova kipakolja a memóriából a cuccokat, de pont ez a lényeg. Nem szivatom vele magam, havi egyszer belefér egy programösszeomlás emiatt cserébe a megnyert igencsak nem kevés sebességért. ;)
    Úgyis mindig csak a játék fut túl a ramon és omlik össze, nem nagy szám. Tudom, hogy nem lenne jelentősen baja az SSD-nek így 12GB ram mellett, de nekem jobb így, hogy vigyázok rá. Drága móka ez, és nem RAM-nak való. :N Nekem megnyugtató, hogy 3 év intenzív használattal is kevesebb, mint a 10%-át használtam csak el a várható élettartamának. SWAP-nak is használva lényegesen rosszabb állapotban lenne. ;)

    "hogy a GPU-ra vonatkozó virtuális memória hasonlítson arra, amilyet a CPU alkalmaz"
    Akkor semmi gond nem lesz, mert mehet ugyanúgy a fizikai címtérbe, ahogy a CPU-nál is lehet 1:1 mapping a fizikai és virtuális címtér között. ;) Csak legyen elég fizikai ramod hozzá. Nekem ez így tetszik, és szerintem így sok alaposabb usernek is tetszeni fog így.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák