Új hozzászólás Aktív témák

  • fanti

    addikt

    Tapasztalat.

    Azt hittem a rendszerem atom stabil.
    Mindezt abból gondoltam, hogy a 64GB memóriám 3333MHz-en gyönyörűen bírta a 64-es BF 1 és BF 5 multikat, a single Far Cry 3,4,5-öket és a New Dawn-t, és mindezeket teljes pompájukban.
    Valamint a Prime95 Blend tesztje is ment rajta hiba nélkül három órán át, és megvolt a 14 órás 4 körös MemTest86 is (a legújabb kiadás).
    Soha egy bsod, kékhalál, kiugrás, stb.....semmi anomália.
    Már egy bő hónapja.

    És egyszer csak jött a kemény meló.
    Sony Vegas 17-es verzióval sok nagy 3-4GB méretű 1920x1080 30fps-es filmet kellett megvágni.
    Nagyon sok videósáv, feliratok, effektek, képáttűnések, animációk, mesterségesen utólag filmre vitt fénycsóvák, stb....és rengeteg aprócska (3-4 másodperce) darabka zenéhez illesztése, összeszinkronizálása.
    Szóval adtam a szájának.
    Már szerkesztés közben is eldobta magát párszor.
    BSOD, kiugrások.....ejnye no!
    Amikor kb. 8 órányi melóval készen voltam, nosza, rendereljük is le a végeredményt.
    Első próbánál pont 50%-nál kiugrott.
    Másodiknál 5%-nál.
    Harmadiknál 27%-nál rebootolt.....
    Szűz Win10 gyorsan fel egy Intel 730-as munka SSD-re, pár szükséges driver, a Vegas. Eredmény ugyanaz. Bizonytalankodás, kiugrálás,BSOD vagy épp egy reboot....úgyhogy szoftveres gond kizárva.
    Már majdnem a Vegast kezdtem szidni, amikor eszembe jutott, hogy mi van ha a RAM nem stabil (külföldi topikok szerint erre baromira háklis a Vegas).
    Nosza, adtam a memóriának 1.4v helyett 1.45-öt, helyzet változatlan.
    Utána vissza 1.4 voltra, majd 3333MHz-ről visszavettem 2666MHz-re.
    Csoda történt?!
    Lement a render végig!!!
    Föl 3000MHz-re, itt is stabil.
    Utána 3266MHz.....gondoltam hátha itt is, és akkor csak egy picikét buktázok.
    És igen, itt is végigfutott stabilan a render, 3x is ellenőriztem.
    Majd föl 3333MHz-re, és tizenszázaléknál már ugrott is ki render alatt....BSOD.
    Vissza 3266MHz-re, render, stabil!!!

    Tanulság.
    Mielőtt azt gondolnátok, hogy pl. az Aida stressz tesztje, vagy a CB20....nem is tudom röhögés nélkül írni tovább.
    Még a Prime95 (legújabb verzió) Blend tesztjének 3 teljes órán át való hibátlan futtatása, vagy a penboot-os MemTest86 (legújabb változat) 4 körös, 14 órás hibátlan lefutása sem garancia semmire! Pedig ugye ott vannak az új játékok, 64-es lan pályák, és hiába mindez.
    Egy nagyon melós Sony Vegas.....kihozza a hibácskát.
    Csak szarásig kell terhelni őkegyelmét minden csilivili effektel, átúsztatással, képaképbennel, stb....és az aztán megmutatja, hogy stabil-e a gépezet.

    [ Szerkesztve ]

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Új hozzászólás Aktív témák