Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz SECTORnooB #6940 üzenetére

    Ez az infó amúgy honnan van?

    Nálam nagyon érdekesen viselkedik, ugye Offset-em nincs, de valamit az XFR-ből azért csak meg akartam tartani ha már X-es procit vettem, így lett ez a megoldás hogy fix 1.35V-on hajtom Auto-n hagyott core multiplier-el...

    Most itt a pontszám a screen recording miatt nyilván sz*r (bal oldalt az 1428 a "rendes"), de nem is az a lényeg. Végig tartja a 4150MHz-et ha all core terhelem, akkor is ha hosszabb ideig, csak akkor a hőmérséklete felmegy 75-77°C-ig, de az órajelet nem ejti lejjebb. Single core meg ugrál 4250-re is...

    Ráadásul csak Mode3-on van az LLC így látszik ott az SVI2 TFN-nél hogy kicsit be is esik 1.35V alá, Mode2-vel már megtartja de még arra sincs szükségem... Nyilván annyi hátrányom így van, hogy üresjáratban, 2,2GHz-en is 1,35V-on jár, de ez még nem egy magas fesz. neki, sztem hosszabb távon sem káros.

    Na de hogy az XFR mi a francot csinál vagy hogyan számol, hogy ehhez a feszültséghez ilyen órajeleket állít be, az nagyon érdekes. Ha a fesz.-t is Auto-ra teszem akkor elszalad 1,45V-ig vagy akár még egy nagyon picit tovább, a hőmérséklet is megy fel bőven 80°C fölé, mellette a végső all-core órajel meg esik vissza, jó ha 3900MHz-nél megáll...
    Furán viselkedik a cucc, mármint arra gondolok hogy ha az XFR tudja hogy ő 1,35V mellett már beállíthat ilyen 41,5x - 42,5 szorzókat, akkor könyörgöm, Auto fesz.-el mi a halál f*száért kell neki szénné sütni azt a nyomorult processzort?!

    Szerk.:
    amúgy ez így nekem stabil, bár IBT-vel nem szórakozok, de Cinebench-et ismételgethetem a végtelenségig, és napi 12+ órákat megy a gép folyamat (ezen dolgozok is meg játszok is) és semmi fagyás vagy probléma nincs.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák