Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pisti89X

    újonc

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni.
    Vettem nemrég egy Gigabyte RX460 2GB GDDR5 GV-RX460WF2OC-2GD videókártyát.

    Idősebb gépet szerettem volna fejleszteni, így erre a vga-ra esett a választásom, illetve 2db 4gb-os DDR2-es memória került bele.

    Gépem:
    alaplap: Gigabyte GA-M68M-S2P - bios frissítés megtörtént
    processzor: AMD Phenom 9850 Quad-Core 2,5Ghz
    memória: 2*4GB DDR2 800Mhz
    Egy öregebb 600W Chieftec táp

    Általános felhasználáskor a gép nem fagy ki, de játékok alatt sajnos igen.
    A hiba nagyon véletlenszerű. Van mikor bírja nagyjából 1 órát is a játékok alatt, de van mikor 5 perc után kifagy a gép, sajnos ilyen történik többször, gépet ilyenkor resetelni kell. Ha nem fut játék, csak átlagos gép használat, akkor hiba nincs.Viszont olyat észrevettem, hogy csak megnyitom a radeon beálíltásokat, de mintha a program vagy a driver összeomlana ezzel a hibával: Radeon Settings: Host application has stopped working.

    - alaplapi bios frissítés történt
    - friss win 10 telepítése megtörtént
    - több féle driver kipróbálása, "ddu"-val előtte driverek lepucolása (gigabyte oldali, amd oldali, régebbi driver)
    - amd szoftverén belül értékek állítása, amit fórumokon írtak, illetve youtubon amit találtam videókat de nem javította
    - memória teszt hibát nem mutatott

    Van valakinek ötlete, mi lehet a gond?

  • Pisti89X

    újonc

    válasz tippm86 #2765 üzenetére

    Köszi a helpet. Én meg jövőhéten küdöm vissza a kártyát, nem jutottam vele előbbrébb azóta sem.
    Hétvégén még próbálkozom vele, egy másik gépben is kipróbálom, ha ott is produkálja, akkor csak a kártya lesz a hibás. A frekvenciát én is lentebb vettem, viszont úgyanúgy fagyott, bármit állítottam a "wattman"-ban.

Új hozzászólás Aktív témák