Új hozzászólás Aktív témák

  • MrDerekas

    addikt

    Nah kérem. Bepakoltam a Sapphire RX460 2GB verziót. Tesztekben alulmúlja a giga gtx950-et. Egyértelműen. Memória méret azonos, órajelek mások, hw azonos és mind minimum, mind max fps-ben kevesebbet hoz a 950-nél. Jelenleg a július 18-ai driverrel fut. Hát vegyes érzés és hümmögök meg dilemmázok, hogy melyiket is tartsam meg magamnak. Két játékkal játszom és a The Crew-t ki is próbáltam. Picit jobban meg tudtam húzni a beállításokat, de már alapból is kellemesebb a szememnek a színvilág. Ha a 950 alatt kissé fakó vagy élettelen érzés volt a látvány (leginkább a környezet), akkor a 460-al sokkal élettelibb számomra. Ez lehet erősen szubjektív vélemény, de így látom, így érzem. Az irányítás is kissé lomha volt (olyan érzés volt, mint egy input lag. Fogalmam sincs, hogy mi okozta eddig.) most nagyon kritikus szemmel nézve is csak sejthető valami mikrolag féleség, és sokkal gördülékenyebb a játékmenet, irányítás, mozgás. Másik játékom a Tomb Raider 2013, na ezt hétvégén próbálom majd ki. Erősen bizakodva :)
    Amitől zavarban vagyok: kevesebb FPS-el érezhetően gördülékenyebb játékmenet.
    Ami számomra még előny: megszűnt a hangrendszerben 950 által generált cicergés.
    Kevesebbet fogyaszt. (Gondolom, mert halkabb az egész gép)
    Hűtése bár nem áll le idle, nagyon csendes. Konkrétan nem hallom még 45%-os hűtés mellett sem.
    Eddig 71 fokig tudtam hevíteni. (A 950 megjárta olykor a 79-81 fokot is.)
    Kövezzenek meg az nVidiások, de szebb (szubjektíve) a kép :)
    Mindkét oldalról használtam már kártyát, huzamos ideig és most úgy érzem a vörös marad a gépemben, a zöld meg megy a családéba. Pedig teljes elégedettséggel használtam azt is karácson óta. Hirtelen ennyi a benyomásom, ami a következő hónapokban változhat. 35.840 forintot megért nekem. Részemről jár neki az ajánlott plecsni a "kis pénz, kis foci" kategóriában :)
    Ami közös a két kártyában, hogy a Time Spy egyikkel sem futott le. Error occurted... :C (Vagy az én hw-em kevés a tesztnek.)

    [ Szerkesztve ]

    www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Új hozzászólás Aktív témák