Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz sNk77 #4686 üzenetére

    Azt lövöldözheted, eddig összesen 2szer volt kártya alza-n, mikor megjelent (dec. közepe talán), és múlt héten. Én 1 ref kártyát tudtam épphogy bezsebelni (azt is csak múlt héten, legutóbb nem volt szerencsém), az összes többi sztem túl volt/van árazva + rá 2 percre azt hiszem semmi sem volt.
    Ha nem vagy non-stop gép előtt, akkor esélyed sincs és hamarabb elejét veszed a szenvedésnek, ha veszel egyet drágábban hardverapróról.
    Mellékesen múlt héten itt is áremelkedés volt már.
    Ha nvidia kínálatból indulunk ki (ott is felcsorgott a kártyák ára már legalább +30-40ezer Ft-tal), akkor ez múlt héten még csak féli-meddig történt meg amd kártyákkal, úgyhogy ha amd vonalon mozognál, talán még most vegyél egyet, mert lesz ez még drágább is.
    Persze ha nem sietős, várjál tavaszig, akkor már lejjebb csoroghatnak az árak (sztem április-májusra).

    FYI legutóbb 260 volt a ref 6800-as (sapphire) és 275 vagy 285 a másik ref 6800as (asrock), a custom 6800-asok pedig talán volt 1 300-ért, a többire 310-335ös ár rémlik.
    Megjelenéskor lehelettel olcsóbbak voltak.
    Legközelebb sztem fixen drágábbak lesznek.

    Én kipróbáltam a ref 6800-ast, sztem nagyon jó kártya, minden körülmények között legalább 10%-ot ver a 3070-esekre, 16GB ram 8GB helyett, 2 slotos és nem túl hosszú, a hangja sem hangos, teljesen korrekt 3 ventillátoros kártya, amit 2350-2380MHz-es órajelre lehet finomhangolni (betonstabil OC volt nálam MorePowerTool-lal megemelt powerlimittel).
    Per pillanat csak a gyári bios vagy amd radeon szoftver fogja vissza ezeket, mert 1.018V-nál többet nem lehet nekik adni (hiába írod át MorePowerTool-ban), ergo megemelt MPT-s powerlimittel az 1.018V mellett elérhető max. stabil gpu clock az, ameddig juthatsz. Elviekben van akiknek 2550-2600MHz is sikerült, csak lehet én bénáztam az extra feszültséggel, passz.
    Az biztos, hogy ha lesz bios flashelési lehetőség 6800XT biosra pl., akkor kapásból 2500-2600MHz-es órajeleket kéne a sima 6800-asoknak is hoznia, de jelenleg mesterségesen le vannak korlátozva és nincs még workaround, de ha lesz, további +10% benne lehet a kalapban és még a hűtés is bírhatja, a hotspot 103 foknál tetőzött nálam az extra tuning mellett, ami a ref 5700XT után (amit kb. 5700 szintre kellett downclockolni h 105foknál megálljon a hotspot) naggggyon jó :DDD

    Mérlegelj, aztán majd meglátod.

Új hozzászólás Aktív témák