Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yutani

    nagyúr

    válasz bacsis #13512 üzenetére

    Most elgondolkodtam azon, hogy a CLUB 500 tesztemben a K6 procikat 2x256MB rammal teszteltem egy Epox MVP3G5 alaplapban, és elég gyenge memóriasebességek jöttek ki. Lehet, hogy ha csak 1 modullal mértem volna, jobb eredmények jöttek volna ki?

    #tarcsad

  • sladka_pani

    aktív tag

    válasz bacsis #13512 üzenetére

    Áhááá, amúgy gyorsult valamit az hétszentség! :D
    Futtatok majd valamit, csak mert pl. 60 mega szabad memória van egy-két óra babrálás után üresjáratban, jó lenne még hozzá az a 128+ :)
    A memória cuccoknál leírom mik vannak:
    - Bank 0/1 DRAM Timing : SD ram FAST és SD ram NORMAL, alapon FAST-on van és ez 2/3 és 4/5-el is van mivel 3 foglalat ugye...
    - SDRAM Cycle Length: 2 és 3 van, 3-on volt alapból, kettesre raktam, ez az időzítés gondolom
    - SDRAM Bank Interleave: Disabled-en volt alapból és van 2 bank meg 4 bank, olvastam róla mi ez, de nem fogtam fel... 4-esre raktam :D
    - DRAM Page-mode: nem piszkáltam, Enabled.. mi ez amugy?
    - DRAM Read Pipeline: szintúgy Enable, mi ez?
    - DRAM Fast Decoding: Auto-n van, Enable és Disable van, mi ez? :)
    - Cache Rd+CPU Wt Pipeline: Enabled --- nemtom mijez?
    - Cache Timing: Fast-on van és van Fastest, szerk: Fastestre megpróbáltam átrakni, maradtak az időzítések
    - Video és System Cacheable: mind a kettő Disabled.
    Ezenkívül memóriánál még 1 van:
    Auto Detect DIMM/PCI Clk: Enabled-en van
    Ennyi van a memóriákhoz, és mondom mit ad a CPU-Z:
    - DRAM Frekvencia 133.3 MHz
    - FSB:DRAM 1:1-hez, eddig értettem is, most jönnek amit Te mondtál...
    - CAS Latency CL 2.0 clocks (ezt a 3-as és kettes állításával tudom változtatni)
    - tRCD: 3 clocks
    - tRP: 3 clocks
    - tRAS: 6 clocks
    Te meg végig ketteseket írtál ezért nem értettem :)
    Ha le tudnád írni mit mire állítsak be a jó teljesítményhez és meg is tudod magyarázni hálás lennék, mert utána már nem kell BIOS-ban babrálnom, a többit értem :)
    Kösszí!

    [ Szerkesztve ]

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

Új hozzászólás Aktív témák