Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz KROK640 #102604 üzenetére

    En quadot hasznaltam 97tol 4gb rammal, csak a win7tel lett tobb.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • PMoon

    junior tag

    válasz KROK640 #102604 üzenetére

    Én anno Q6600-at használtam 4GB-al, de akkoriban XP helyett a Win2003 Server-t használtam a PAE 36bit miatt.
    Úgy emlékszem az Enterprise verziót, ami kis állítgatás/install után teljesen XP kompatibilis lett.
    Simán kihasználta a 4GB RAM-ot, plusz fölé tudta címezni a VGA RAM területet, driverek is klappoltak.
    Futottak játékok és minden amit azelőtt XP-n.

    Egyetlen dolog volt probléma, hogy az akkori HP nyomtató/szkenner nem működött, mivel tiltva volt a driverben az enterprise felhasználás. Fel is hívtam telefonon a HP-t, ahol elmondták, hogy ez azért van, hogy vállalati felhasználáshoz vegyek támogatott nyomtatót 5x áron, ami kb. ugyanazt tudja.
    Az volt az utolsó HP termék amit vettem.

    [ Szerkesztve ]

    "... Ne ess pánikba! ... Mindig legyen nálad törölköző!"

  • Czo

    őstag

    válasz KROK640 #102604 üzenetére

    Nalam, ha visszatekintek, sokal nagyobb ugrasok voltak. A Win98 erara mar nem emlekszem, viszont tudom, hogy a Socket 423-as P4-hez (1.5GHz Willamette) 256 MB RAMBUS volt a TH7-ben, majd kb. 1 evvel kesobb, a TH7-II-be (eloszor 1.5GHz Willamette, majd 2.0 Northwood, majd 3.0 Northwood), mar 512 RAMBUS kerult. Ezt hasznaltam egeszen 2006-ig (az ido 95%-ban Linux ment, igy soha nem tunt fel, hogy ennek a memorianak kevesnek kellene lennie). 2006 elejen jelentek meg az Inteles Mac-ek, igy jott az elso Intel CPU-t tartalmazo iMac (T2500), amiben 2 GB memoria volt (ez az "elmeleti max"). Az Intel CPU miatt gondoltam ugy, hogy mostantol lehet a "fogep" is Apple, mert igy megkapom az osszes vilag (OSX, Linux, Windows) dolgat 1 gepben. A 2011-ben megjelent OSX Lion (10.7-es verzio) nem tamogatta a 2006-os gepet, az Xcode (ez a fejlesztokornyezet, amivel macOS-re es iOS-re is lehet fejleszteni) pedig 2012 tavaszan dobta a 10.6-os verziok tamogatasat, igy a gep nyugdijazva lett, jott helyette egy ujabb iMac (i7-2600), amiben 8 GB memoria volt (32GB-ig lehetett volna boviteni). Ennek a gepnek a tamogatasat 2018-ban erkezo macOS Mojave dobta, igy tudvalevo volt, hogy 2019-ben az Xcode is dobni fogja, ezert 2018-ban vettem egy MacBook Pro-t (i5-8259U). Mivel a 8 GB memorianak a fele se volt hasznalva, igy az uj gep is 8 GB memoriat tartalmazott. Kb 2020-2021 korul kezdett egyre jobban emelkedni a RAM igeny. A 2018-as gepem meg tamogatott (tehat megy rajta az aktualis macOS), de ugy gondolom, hogy a mostani lesz az utolso verzio, ami megjelenik ra, igy ideje volt upgradelni. Az uj gep is MacBook Pro (M3 Pro), ebbe 36 GB memoria kerult. A regi gep most nem csinal semmit, pedig 2025 januarig meg garancia is van rajta (lehet, hogy el kene adni? de nem hiszem, hogy van meg erteke egy Inteles MBP-nek) :D. A mostani gepet 2030-31-ig tervezem hasznalni.

    Szerk: a 2006-os iMac 512 MB-vel lett vasarolva, mert ugy gondoltam, ha Linux alatt eleg, ott is eleg. Nos, nem :D. Maga az alap OS elnyomkodhato volt, de ha csinalni kellett valamit, es ez a "valami" PowerPC kodu volt (ahogy az ARM-os macOS futtatja az Intel-es macOS programjait, ugy futottak az Intel macOS alatt is a PowerPC appok. A 2011-es iMac pedig 4 GB-vel lett vasarolva, de rogton kiderult, hogy amire eleg volt 32 bites CPU-val, 32 bites OS alatt 2GB, arra nem eleg 64 bites OS alatt, 4 GB memoria...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák