Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • romeozor

    csendes tag

    Hali,

    Bár ahogy nézem itt többnyire bütykölés megy, remélem azért segítetek általánosabb témában is :)

    Régi álmom egy frankó e-olvasó és bár van egy Galaxy Tab 8.9-em, nem igazán nőtt a szívemhez ilyen téren. Mivel amazonéknál alapvető a könyvek árusítása, ezért gondoltam az ő tablet termékük ideális lenne.

    Konkrétan a Kindle Fire HDX 7" modellt néztem ki, 169 GBP lenne valami "Special Offers" keretében (179 anélkül), ami gondolom azzal jár, hogy szénné bombáznak reklámokkal.

    Kérdésem az lenne, hogy működőképes-e a készülék kishazánkban. Azt nem gondolom, hogy bármilyen beépített videó szolgáltatás elérhető volna, de azok nem is érdekelnek. Azért a kíváncsiság kedvéért, van itthon is elérhető szolgáltatás?
    Könyvek illetve képregények volna a fő csapás. Ezekkel vannak tapasztalatok?
    Zene vásárlással tapasztalatok? Más (windows/phone) eszközre vannak erre lejátszó alkalmazások?

    Ezen kívül aksi idle ideje érdekelne még. Jó volna ha pár napnál tovább bírná, mert szegény Galaxy 3 nap után megadja magát, ha elfelejtem kikapcsolni a wifit, szinkronizálást stb. (biztos van okos megoldás erre is, de nincs kedvem ilyenekkel foglalkozni)

  • romeozor

    csendes tag

    válasz whYz #154 üzenetére

    Kösz.

    Az első postomat már nem akartam tovább hizlalni, ezért azt már nem írtam le, hogy Androidékat hátrahagynám.

    Világos, hogy a Kindle Fire HDX oprendszere is Android alapú, de ez mégis közelebb van egy céleszközhöz. Nem célom játszani, gyökérkönyvtárakat turkálni, 270 alkalmazást letölteni, folyamatokat analizálni, lakást kifesteni, világot megmenteni. Viszont azért minimális "okos" funkcionalitásról sem mondanék le mint pl. böngészés, email olvasás vagy mittomén (inkább legyen és ne használjam, mint kelljen és ne legyen meg a lehetőség). Ez kizárja az e-ink modelleket (?).

    Van hands-on tapasztalatod a HDX oprendszerével? Nekem az egy darab megnézett youtube review adta bölcsességgel nem tűnt ki semmi, ami kifejezetten rossz lenne. A termékértékelésekben sem olvastam hajmeresztőt, de azok ugye angol vásárlók, nem feltétlenül tükrözik a magyar környezeti viszonyokat.

    Igazából a vásárlás, pontosabban a nem-vásárlás döntését Amazon eldöntötte helyettem, mivel lejárt a termék akciója (199 gbp). Talán majd legközelebb.

  • romeozor

    csendes tag

    válasz whYz #156 üzenetére

    Szerintem nagyon túlbecsülöd az én igényeim :)

    Ez számomra egy olvasó eszköz lenne és nem elsődleges eszköz.

    Azt is elhiszem neked, hogy a szemem kiorgazmizálódik, ha e-inken olvasok. De ha épp az ágyban döglök és olvasok egy könyvet, nem feltétlenül van kedvem felkelni és elbaktatni a PC-hez, hogy gyorsan megnézzek valamit neten, hívnak Skypeon, vagy valami hasonló (igen, van telefon is de ezen már ne kukacoskodjunk).

    Amit abba a 7"-nyi műanyagba beleraktak nekem alkalmazást az untig elég. Silk egy webkit alapú böngészőnek mondják, úgyhogy hihetetlenül borzasztó nem lehet. Email meg email, nem fogok válogatni.

    Főként angol anyagokat olvasnék, ezért is néztem ki ezt. Hogy milyen olvasó van beépítve... hát ha egy olyan cég ami könyvek postázásából nőtt ki egy olyan olvasót tesz bele ami nem alkalmas olvasásra... nem tartom valószínűnek :)

    Az hogy LCD, hát ezzel nem tudok mit kezdeni, de ugye ennek a problémának nincs feloldása. A fentiek alapján.

Új hozzászólás Aktív témák