Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolee$C000

    csendes tag

    Sziasztok,

    Csak most kezdtem bele az otthonom "okosításába", amíg a programozó cuccok meg nem érkeznek addig mindent az eredeti firmware-el tesztelek.

    Itt tartok:
    Van 2 Broadlink RM Mini 3 IR hub-om, ami minden IR eszközt irányít (TV, Blu-Ray, DVD, erősítő, TV okosító, Panasonic VHS magnó, Légkondik) ár:~ 4.000 Ft
    SONOFF® RF Bridge WIFI 433 MHz-t vettem, a 433MHz-es RF eszközökhöz (mozgásérzékelő, ajtó és ablaknyitás érzékelő, Conrad-os konnektorok vezérléséhez. ár: ~ 3.000 Ft
    Vettem még 2 echo dot-ot és 2 echo-t.
    MINDEN eszközt tudok hanggal irányítani. A VHS magnó indításától kezdve, a villanykapcsolók vezérlésén keresztül a légkondi, TV, stb. irányításáig.
    Alexa látja az RF és az IR hubokat és az azokra (azon keresztül wifire) csatlakozott eszközöket és ezért
    persze hanggal irányítani is tudja őket.
    Nekem személy szerint okosabb megoldásnak tűnt külön IR és RF hub-ot venni, mint egy problémás Pro-t.

    Most érkezik majd egy 5V-os Sonoff wifis relé (1.500 Ft), amit az asztali PC ki és bekapcsolására fogok használni igy szabályosan indul és áll le a gép (beiktatom a pici panelt a PC bekapcsológombja és az alaplap közé, így alexa vezérelheti az asztali munkaállomásomat is :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák