Új hozzászólás Aktív témák

  • Thunder78

    senior tag

    Két okból nyitottam ezt a totyikot ... egyrészt állást keresek Győrben, mivel hamarosan oda költözöm, másrészt jelentkezőket várok a helyemre.

    Először is magamról:

    27 éves vagyok és nőtlen ... utóbbi várhatóan 1-2 éven belül változik, többek között ezért is költözöm Győrbe.

    1993 - 1997. Nádasdy Tamás Szakközépiskola, Csepreg
    számítástechnikai programozó és képesített könyvelő

    2001 - Gábor Dénes Főiskola, Szombathely
    műszaki informatikus mérnök
    (idén végzek)

    Számítógépes ismeretek:
    Felhasználói ismeretek (MS Word, Excel, Access, PowerPoint, Quattro Pro, Lotus 123, Adobe Photoshop 7, Corel Draw 11, stb.)
    Adatbáziskezelési ismeretek (MS SQL, MySQL, MS Access, dBase)
    Rendszer ismeretek (MS Windows 95/98/ME/NT4/2000/XP, Novell NetWare 5.0, Windows 2000 Small Business Server és alrendszerei)
    Programozói ismeretek (Turbo Pascal 7.0, dBaseV, Assembly, Delphi 7, C++, PHP)
    Honlapszerkesztési ismeretek (Macromedia Dreamweaver MX 2004, forrásnyelv)

    Egyéb ismeretek:
    Algol középfokú A és B minősítés
    személygépkocsi vezetői engedély „B” kategória, 1996.

    1 hónapos felmondási időt ígértem a mostani helyemen, hogy az utódomat be tudjam tanítani. Persze ez addig nem kezdődik meg, amíg nincs biztos helyem.

    Néhány szót a melóról:
    Előszöris leszögezem, hogy a hely egy közalkalmazotti státusz, ami ugye általában nem fizet túl sokat, viszont stabil, nyugdíjas állás. Szerintem olyanoknak való elsősorban, akik már elértek egy szintre és nem akarnak onnan továbblépni. Gondolok itt olyanokra elsősorban, akiknek nincs diplomájuk, de mondjuk el tudnának irányítani egy 30 gépes 3 szerveres hálózatot gond nélkül.

    Ami szükséges:
    - Windows 98SE alapos ismerete (kliensgépek többsége ilyen),
    - Windows XP Home Edition alapos ismerete,
    - Windows XP Professional jó ismerete (van egy ilyen kiszolgálónk),
    - Windows 2000 Server és Exchange Server alapos ismerete (néha újra kell telepíteni),
    - ISA Server és IIS Server alapos ismerete,
    - Novell Netware 5.0 jó ismerete (egyszer be volt lőve úgy 4 éve, azóta megy),
    - Kliensgépeken novell beállítások ismerete (főleg XP-ken húzós),
    - Apache Server ismerete,
    - MySQL érintőleges ismerete,
    - némi hálózati ismeret, mivel elég vegyes a dolog (7 épület optikával összekötve, belül 100Mbit Ethernet, tervezett bővítés WiFi-vel).

    További készszégek:
    - Fontos, hogy szakszavak nélkül is el tudd magyarázni az informatikai jellegű dolgokat, mivel a vezetők nem értenek hozzá,
    - Nem árt ha gyorsan jár az agyad, hogy ki tudd vágni magad a legkülönfélébb helyzetekből (ugysem értenek hozzá),
    - Némi tervezési készség nem árt, mivel a fejlesztések folyamatosak.

    Ha időben jelentkezel nálam, még lesz időd betanulni, tehát ha valamilyen ismereted nincs meg, de alkalmasnak érzed magad a pozíció betöltésére, akkor igyekezz!

    ''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

  • #34929152

    törölt tag

    válasz Thunder78 #1 üzenetére

    ''Szerintem olyanoknak való elsősorban, akik már elértek egy szintre és nem akarnak onnan továbblépni. Gondolok itt olyanokra elsősorban, akiknek nincs diplomájuk, de mondjuk el tudnának irányítani egy 30 gépes 3 szerveres hálózatot gond nélkül.''
    Pontosítsunk, mert ez a megfogalmazás nem tetszik!
    Olyanoknak való, akik belefáradtak ebbe a szemét, egymás sarkát letaposó, a másikat egy kanál vízben megfojtó, a kedves édesanyját húsz forintért is eladó, csak versenyről szóló, embertelen szakmába, mely szakmában a létező legmagasabb ívben tojnak a fejedre, ha nem vagy képes két téglával verni a melledet, hogy te mekkora ász vagy, hiába tudsz jóval többet, mint egy diplomás, beképzelt, rosszindulatú majom! Nos, én speciel belefáradtam.

  • Thunder78

    senior tag

    válasz #34929152 #2 üzenetére

    Valami hasonló ... de azért nem annyira szörnyű, mint ahogy leírtad.
    Két negatívumot tudok itt említeni ... 1. rajtam kívül nem nagyon ért senki a szgépekhez (elég nehéz úgy elmagyarázni valamit, hogy azt ők is megértsék) ... 2. nincs fejlődési lehetőség.

    ''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

  • Thunder78

    senior tag

    Már tárgytalan a topic ... ergo zárható.

    ''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

Új hozzászólás Aktív témák