Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vass1024

    tag

    válasz Cathfaern #9634 üzenetére

    Én nem mondom, hogy nincs igazatok csak nem értem akkor Profession.hu miért van 193db Rendszergazda állás ajánlat Budapesten. Ezzel szemben Autóvillamosság 14db, Villanyszerelő 146db. Ezek szerint akkor csak nincs annyira kihalva vagy akkor gondolom keveset fizetnek?

    A Villanyszereléssel az a fő bajom hogy nincs róla papírom és általában 12 órát kell dolgozni (nem azt akarom ezzel mondani, hogy büdös nekem a munka de én nem akarok 12 órát dolgozni éveken keresztül.. sok lenne). Apukám villanyszerelő és teljesen tropák a lábai, gerince és keresett 250et 30év munka tapasztalattal.

    Az Autóvillamossággal meg, hogy 2013-ban 90ezret kerestek az emberek a Porsche M5-ben és én máshol se halottam nagy lóvékról, csak persze ha nagyon penge vagy akkor felvettek a Boschoz (ahogy a kolega is mondta egyel visszább). Nem tudom, hogy ez változott-e mára.
    Mindig olajos az ember és rengeteg, szinte megszámlálhatatlan autót teljes felépítését kell tudni fejből, ami marha sok, így a problémák diagnosztizálása nehéz még megfelelő műszerekkel is. Van, hogy egy autó típuson belül, más évjáratú autók is eltérnek mert a gyár változtatott rajta.

    Szóval szerintem az országban nekem kiesett a villanyszerelés és az autóelektronika is esetleg más országban.

    Így ezek miatt meg amúgy is szívesebben foglalkoznék informatikával, főleg szerver oldali menedzseléssel és hálózattal kapcsolatos dolgokkal. Akár nyitott lennék valamilyen tovább képzésre is ami max 1 év alatt lenyomható, sokat gondolkodtam Java programozó tanfolyamon de végül elvetettem az ötletet.

    Ha azt vesszük nyitott vagyok minden ötletre, csak lehessen vele pénz keresni.

    Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

Új hozzászólás Aktív témák