Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz V/ #54020 üzenetére

    Havi áfás vagyok, de ha alanyi mentes lennék, a beszerzéskori áfát akkor is meg kell fizetni, és ez ilyen unión belül és kívül is. Az áfa kör csak levonási jogot eredményez, meg nem fizetés nincs unión kívülről, illetve ha a termék valamennyi ideig raktáron marad, esetleg saját használatba kerül, az amúgyis áfa fizetést von maga után, nem tudom pontosan, ez hogy megy.

    eu-n kívülről így működik:
    Megveszem a terméket az unión kívülről, a határon megáll, fizetem a vámot és az áfát, felteszem a polcra. Jön egy vevő kér valamit, megkapja, kap a nevére számlát. Eltekik egy hónap, vásároltam 6 millióért, eladtam 9 millióért, a különbözet áfáját pedig befizetem. Ez mindenhol máshol így működik, nem vagyok kivétel.

    eu-n belül így működik:
    Megveszem a terméket az eu-s kereskedőtől EU-s adószámmat (VAT number), amit megkapok nettóban. Felteszem a polcra, és ha elviszi valaki, áfás számlát kap. Az áfa ebben az esetben az államé teljes egészében, bár nem tudom, a könyvelő hogy oldja ezt meg, hisze ő nem tudja, hogy az az egy tétel a 4500-ből nettós eu-s beszerzés volt, de szerintem még ekkor is csak a különbözeti áfát fizetem havonta, mivel az adott temrék áfáját meg se fizettem, nem volt levonási jog sem, így szerintem nem kell külön számolni, csak a különbözetet, ami ebben az esetben 100%.
    Az persze más kérdés, hogy ha az adott hónapban többért vásároltam, mint amennyiért eladtam, áfa visszaigénylés lesz, azaz ők küldenek nekem egy kis pénzt.

    A végén írtál EU-s dolgokról, mindaddig a hozzászólásból nem lehetett tudni, az első szakasz mire vonatkozik, ezért is bátorkodtam írni, mert bár tisztában vagyok a hozzáértéseddel és a tudásoddal, ez így eléggé félreértető maradt.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák