Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szesz

    tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni, mert nekem megállt a tudomány.
    Adott egy 1.5Tb-os WD Elements. Kedves barátom elvitte valahova, másolás közben állítólag kirántották az usb kábelt a cuccból. Elképzelhető, hogy lábbeakadás vagy valami, ami miatt rántottak egyet a vinyón.
    A jelenség, hogy barátom gépe azóta nem látja a vinyót, ill. érdekes módon a "hardver biztonságos eltávolítása, blabla" látja, hogy van valami a gépen.

    Az én gépem sajna nem látja biosból sem:(
    Ha bekacsolom és rádugom a tápot elkezd felpörögni a winchester, de pár másodperc és néhány halk kattogás után síri csend. Az usb és táp kábel melletti kis fehér led villog ugyan, de egyébként semmi életjel.

    Ugyan garanciális még, de nem látok semmiféle csavart vagy egyebet, amivel szétszedhető a ház, hogy esetleg a vinyót kivegyük. Ha szétfeszítem még a gari is ugrik.

    Természetesen elég sok pótolhatatlan fotó (külföldi túrák és utazások) van a vinyón, nagyon jó lenne visszahozni őket.
    Ha esetleg van valami garancia arra, hogy egy vezérlőpanel cserével megoldható lenne legalább az adatok lemásolása, akkor a garanciavesztést is bevállalná szerintem a tulajdonos.

    Előre is köszi!

    Sz.

    Csak szép sorban, mint az aknamezőn

  • szesz

    tag

    válasz liksoft #6011 üzenetére

    Szia!

    Köszi a választ.
    Még annyi, hogy van-e esély esetleg arra, hogy ha szétszedem és a vinyót közvetlenül sata-ra dugom, hogy lát belőle valamit a gép?
    Közben rájöttem, hogy hülyeséget írtam, mikor hiányoltam a BIOS-ból a vinyót, mivel USB-s...
    Sajnos a WD DataLife Guard sem lát semmit a cuccból...
    Ill. még egy kérdés. Lehetséges hogy ebben a seriában van gyorsulás elleni védőmechanizmus? Értem ez alatt pl. azt, hogy a fejet felemeli a tányérról, ha nagy gyorsulást érzékel, pl egy hirtelen rántás vagy esés végi lassulás miatt? Bocs ha hülyeséget kérdeztem...

    Csak szép sorban, mint az aknamezőn

  • szesz

    tag

    válasz liksoft #6013 üzenetére

    Értem. Köszönöm a segítséget.
    Közben szétszedtem a cuccost és sata-ra dugtam a wd green vinyót. sajnos csak pár kattogás, utána síri csend, bios nem látja... kuka...

    Egyébként akkor mi van, ha van még garancia, mint jelen esetben, és vélhetően, ha a vinyó kiszedhető a házból, az adatok menthetőek. Viszont lehet gari ugrik.
    Szóval ha nem szedi szét az ember, a garancia megmarad, de az adatok vesznek ugye, mert a bolt nem adja vissza a vinyót, hogy lementsük. Ilyenkor mit lehet tenni?

    Csak szép sorban, mint az aknamezőn

  • szesz

    tag

    válasz föccer #6015 üzenetére

    Helló,

    Értem, de mégsem értek vele egyet...
    Tegyük fel a külső vinyó doboza hibásodik, pl. ebben is van egy átalakító elektronika külön, ami a sata-ból csinál usb-t és tápot. Mi van ha ez sérül? A vinyó meg jó, rajta mondjuk a tényleg csilliárd-ot érő adatokkal.
    Ha a vinyót kiveszem és leszedem róla az adatokat, hogy ne vesszen el, akkor ugrik a gari, mivel nem csavarokkal van összerakva. Ha nem szedem szét, akkor meg búcsút mondhatok az adataimnak, mert a gyártó/forgalmazó rugalmatlan... Ez így nem korrekt.

    Azzal egyet értek(mivel ilyen világ van sajnos), hogy ha a vinyó szarik be, akkor az adatokra nincs garancia. Bár ezzel is lehetne vitatkozni.
    Ez olyan mintha a biztosító nem fizetné meg az ingóságaid értékét, ha csontra leég a házad (tegyük fel, alapból nincs lehetőséged mondjuk ingóságra is bizt. kötni.), csak az építőanyagét mondjuk, és azt mondja, hogy a biztonságod érdekében legyen még egy házad és duplikálva mindened...

    Tudom, a holdon élek :D

    Köszi a válaszokat!

    Csak szép sorban, mint az aknamezőn

Új hozzászólás Aktív témák