Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz Diego2002 #16 üzenetére


    2. ''Akkor pontosan hogy is tudom ezt elkerülni?''
    Telepítéskor egy 127Gb-nál kisebb particiót hozol létre, és erre telepíted a 2k-t. Rárakod az SP4-et, majd lefuttatod a Maxtoros ''big drive enabler''-t. Ezután hozod létre a 127GB-nál nagyobb, vagy a 127GB feletti területen fekvő particiókat.
    És ne használd a PQmagic-et-> semmi olyat nem akarsz csinálni, amit a 2k lemezkezelője ne tudna.

    ''Ha nincs bekapcsolva de én bekapcsolom a 48bites LBA-t, akkor már nem lesz gond?''
    Akkor már nem.

    ''akkor jelentkezik, ha 48 bittel formázzák és 28-on használják... ''
    Te a PQmagickel pontosan ezt csináltad.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • Doktor

    csendes tag

    válasz Diego2002 #16 üzenetére

    Meg lehet menteni az adataidat, de ehhez a sérült partíciós táblát ki kell javítani. A 127 Giga feletti winchestereknél ez eléggé nehéz feladat - tudni kell hogy előzőleg milyen LBA módban használtad. A feladat amúgy is eléggé elvont - hexában kell számolni, közvetlenül szektort írni tudó Diskeditort kell használni, nem árt ha van kéznél egy másik ugyanolyan winyó - szóval, ha nincs ilyenben gyakorlatod akkor semmi esélyed! Azonkívül a méretek miatt nagyon sokat kell számolni - hol van az a régi DOS-os korszak ahol az ember fejből megírta egy 330 Megás Conner partíciós tábláját!
    Szerintem a legjobb megoldás ha elviszed oda ahol már csináltak ilyet. Nem a Kürt-re gondoltam - ők abszolut profik, de ennek a szolgáltatásnak nagyon kemény ára van, náluk egy ilyen adatvisszaállítás töbszázezer Ft.- is lehet. Az apróneten találhatsz több kisebb céget akik ugyanezt megcsinálják kb. 50.000 Ft.-ért. Egyre ne számíts - egy ilyen mentés egy magasan kvalifikált munkaerőnek több órás feladat, ezt SENKI NEM CSINÁLJA MEG INGYEN!

    Doktor

Új hozzászólás Aktív témák