Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Marxys85

    újonc

    Üdv!
    Szeretném kikérni a véleményét VN7-792G tulajoknak, de akár a 15"-os változattal rendelkezőknek is, mert szerintem annyiban nem különbözik a két gép felépítésre.
    Megvettem, majd arra lettem figyelmes, hogy bizonyos időnként, leginkább lajikusként a hűtőventikhez tudtam kötni a jelenséget, egy olyan frekvenciájú hangot ad ki a gép, amely egy rövid idő után már bántja a fület. Nem nagyon hangos a dolog, de (legalábbis nekem eléggé) zavaró, mintha a szomszéd centrifugájának a zaja szűrődne át valahonnan.
    Először megpróbáltam a cserét kérni, de az Ace-shop.hu (laptop-notebook-netbook.hu) visszautasította, mondván számlával cégre lett véve és szerintük így nem vonatkozik rá a cserekötelezettség (azóta fogyasztóvédelem megmondta, hogy de bizony vonakozik), így rögtön szervízhez küldtek.
    Az EC-CO-hoz küldtek, hogy gyorsan menjen a dolog. Pozitív az összkép velük kapcsán, de venti csere után sem szűnt meg a jelenség. Utána elküldtem a központi Cseh szervízbe, ahonnan azzal jött vissza, hogy szerintük normális a zaj és csak BIOS-t frissítettek (a magas frekvenciás zajt ők is észlelték, de referencia géppel összevetve szerintük jó).

    Most kicsit tanácstalan vagyok, mert még mindig megvan az a hang. Lehet a másik oldali venti csinálja, de egyszerűen nem tudom megállapítani. A jobb oldalit cserélték, szemből nézve. Másnak is ilyen??
    Bocsi, ha hosszúra sikeredett, de el kellett mondanom a történetet is mellé.

    [ Szerkesztve ]

  • Marxys85

    újonc

    válasz sowi #30997 üzenetére

    Ezek szerint a cserélt mindkét modul is ugyan olyan hangot produkál? Ez elkeserítő, ha ilyen tervezési hibát ejtettek ennél a szériánál :( Próbáljam meg újra bevinni az EC-CO-hoz? Feltételezm Ők sem tudnak vele mit csinálni már, ha a csere alkatrészek is produkálják ugyan azt a jelenséget. Nagyon tetszik a gép, de a végén még el fogom adni, mert a fejem zúg mellette/vele már, mivel eléggé csendes helyen használom, így nagyon zavaró.

  • Marxys85

    újonc

    válasz pinnacle #30999 üzenetére

    Ez nem elektromos zaj, inkább a venti bizonyos fordulatszámon olyan rezgést csinál, ami kiadja ezt a hangot. Egy viszonylag magas frekvenciájú búgó hang. Amikor megáll, akkor meg tisztán hallani, hogy leáll a pörgéssel, akkor is produkál egy elég jellegzetes hangot. Az Acer Cseh európai főszervíz szerint ez természetes, de ezt meg én nem akarom elhinni és elfogadni... :(

    A cég is érvényesítheti a jogát, ha nem viszonteladásra vette, hanem használatra. Ezt vagy nem tudták, vagy nem akarták tudni, de a fogyasztóvédelem megerősítette ezt a jogot.

  • Marxys85

    újonc

    válasz cuebler #31005 üzenetére

    Nekem lehet azért nem nyúltak hozzá, mert előtte itthon már cseréltek benne ventillátort. Sajnos az új is azt produkálja, mint a régi, talán egy kicsit halkabban. Hallásra olyan, mintha a csapágy (ha csapágyas és nem mágneses) adná a hangot, vagy amire még gondolni tudok, az a fém ventillátorlapok váltják ki forgás közben (bizonyos fordulaton) ezt a rezonanciát. Akár mi is legyen, valamit módosítaniuk kell majd a konstrukción vagy a gyártáson.
    Alapjában véve tetszik a gép, mert relatíve lapos a méretéhez képest és nem tűnik nagynak, valamint jó ránézni stb. és végre látom a billentyűzetet is ha épp nem akarok teljes kivilágítást csinálni hozzá. Nem játszom vele, de a terveket és 3D modelleket egész jól viszi, tehát nekem pont jó.
    A tuch-pad egy kicsit zörgős és fura, de teszi a dolgát, mondjuk én egérrel használom leginkább. Egyszóval a hangot leszámítva, ami jön belőle, nagyon tetszik a gép. A billentyűzetet szoknom kell, még sokszor melléütök rajta.

  • Marxys85

    újonc

    válasz kuni1123 #31021 üzenetére

    Én a nagyobb testvéréről tudok véleményt mondani, a 792G-ről. Nekem nagyon tetszik, jó kijelző, a billentyűzetet szokni kell, mert kicsit a Del gomb kicsi és egybe van a többivel, a kurzor gombok közül a fel és le is szokatlan, mert szűken egymás felett két kis valami egy gomb méretében. A hangzás jó, a Dolby egész jó hatást csinál rajta jó hangerő mellett.
    Egy valamire figyelj oda, mindenképp próbáld ki vétel előtt, legalább menjen egy fél órát, vigyél valami filmet, vagy zenét és játszad le rajta, mert kb annyi idő alatt fog olyan üzemi hőt elérni, hogy aktív legyen a hűtés. Ez azért fontos, mert mint utánaolvasva kiderült, hajlamos ennél a szériánál a ventilátor olyan frekvencián menni, amikor folyamatosan alapjárat közeli fordulaton üzemel, hogy átlagos és csendes környezetben, estefele filmnézésnél, munka közben pl. egy 10 perc után bántó tud lenni... Most viszem vissza harmadjára majd szervízbe az enyémet emiatt.
    A hangra példa: itt
    Ez mobilos felvétel, talán nem is a legjobb, de élőben elég zavaró az a magas hang, erre szerintem figyelj oda.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák